Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 Seat İbiza / LPG Taktırayım mı?

memox

Kayıtlı Üye
Değerli büyüklerim,

Ben daha yeni 1.4 (galiba 75 beygir) 2006 model 47500 km'de İbiza aldım ve alır almaz 2000 km yaptım. Fakat bundan sonra artık ayda tahmini 1500 km yol yapacağım ve bunun ortalama 1000 km'si şehir dışı, 300-500km'si şehir içi olacak.

Ailem bu durumda LPG taktırmamamı çünkü lpg'nin motorun ömrünü kısalttığını ve de gücünü düşürdüğünü söylüyorlar, iş arkadaşlarım ise lpg'den zarar gelmez taktır gitsin motora hiç birşey olmaz diyorlar.

Ben araç konusunda yeniyim.

Şimdi size sorum şu ki ben bu şartlar altında LPG taktırayım mı? Kârlı mıdır? Motoru eskitir mi? Artısı eksisi nedir?
Eğer taktır derseniz, (yorumlardan okudğum kadarıyla lpg'de en önemli şey marka değil usta imiş) İstanbul-Kocaeli-Yalova bu bölgelerde hangi usta en iyisidir?

Ben genelde lpg taraftari degilim eger cok yol yapacaksam diesel alirim

taktır eğer çok acemi birine rastlamadıysan yakıta harcadığın para ciddi ölçüde azalacaktır
motor ömrünü kısalttığını ben pek düşünmüyorum 130 bin den 230 bin km ye lpgli spring kullandım motorda hiçbir ciddi sorun yaşamadım
tabi belli bir süre sonra bir ok parçayı değiştirmem gerekti bir iki defa conta sorunu yaşadım hararetten
ama ne motor yatak sardı nede pistonlar eridi, 200 bin de lpg beynini değiştirince aracın adeta kareketeri değişti yakıt bayağı azaldı çekişte arttı

boşver kardeş ya...dizel al kullan yapacağın baya km...lpg de pek karlı olmayacak....yani seni zengin etmez...ha dizel almayacam diyorsan taktır...1500 km çoook fazla...

dizel almak bir alternetif ama imkanlar dahilinde değilse LPG taktırmanızda hiç bir sorun yok bence tavsiye ederim...

Aracı daha yeni aldım yani 20-25 gün önce hayatımda ilk defa araç sahibi olmuş oldum. Şimdi kalkıp onu satıp dizel almaya çalışmak bana çok masraflı ve zahmetli geliyor.

Bu arabayı bir iki sene değiştirmem diye düşünüyorum.

Yalova'da bir usta övdüler. 2004 VW Polo'ya 1.5 sene önce bir tanıdığım atiker taktırdı ve çok memnun aynı zamanda iş yerimden bir sürü kişi gene aynı ustaya taktırdılar ve hepsi memnun ustadan.

Son olarak oraya gitmeyi düşünüyorum. Ama diyorsanız ki "20 günlük araba satılır nolacakki, sat dizel al" ozaman bi daha düşünürüm

Satmaya sat diyeceğim ama aldığın fiyata yaptığın masrafları ekleyip satabilecek misin? Ya da hemen temiz dizel bir araba bulabilecek misin?
Dostum araç içine sindiyse git Lovato-BRC- LandiRenzo 3'lüsünden birini taktır, binmeye devam et ;) 45 krş'tan 30 krş'a indirdim yakıtı lpg ile...

Satmaya sat diyeceğim ama aldığın fiyata yaptığın masrafları ekleyip satabilecek misin? Ya da hemen temiz dizel bir araba bulabilecek misin?
Dostum araç içine sindiyse git Lovato-BRC- LandiRenzo 3'lüsünden birini taktır, binmeye devam et ;) 45 krş'tan 30 krş'a indirdim yakıtı lpg ile...
Aldığım fiyat normal midir?

LPG candır.. Güzel montajla.. Bakkala bile Arabayla gidersin.. Öle motor ölüyo bitiyo zırvalıklarınada inanma sanki benzinle çalışan yatak sarmıyomuş gibi yada belli bir süre sonra subapları eskimiomu gibi motorun normal olarak gösterdiği tüm reaksiyonları LPG den bilen insanlardan olma Zira onlar Hayatlarında Ya hiç LPG kullanmamış olanlar yada Çok Kötü bir LPG Deneyimi geçirmiş olanlar... Taktır Arkana Bakma O arçla 100 TL ye 500 Km yol yaparsın güzel bir LPG Montajı ve Ayarı ile;)

LPG candır.. Güzel montajla.. Bakkala bile Arabayla gidersin.. Öle motor ölüyo bitiyo zırvalıklarınada inanma sanki benzinle çalışan yatak sarmıyomuş gibi yada belli bir süre sonra subapları eskimiomu gibi motorun normal olarak gösterdiği tüm reaksiyonları LPG den bilen insanlardan olma Zira onlar Hayatlarında Ya hiç LPG kullanmamış olanlar yada Çok Kötü bir LPG Deneyimi geçirmiş olanlar... Taktır Arkana Bakma O arçla 100 TL ye 500 Km yol yaparsın güzel bir LPG Montajı ve Ayarı ile;)
Çok teşekkürler
Böyle rahatlatıcı şeyler duymaya ihtiyacım varmış demek :)) bayramdan sonra hemen taktıracağım.:eek:

Geri
Üst Alt