Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 Seat İbiza / LPG Taktırayım mı?

Yani usta olarak iki adet iyi usta buldum ikisi de BRC aynı fiyata takıyor. Bir tanesi de Atiker de takabiliyor. Ama Lovato için bu kadaar güvenebileceğim usta yok

1600 verebilecek isen BRC taktır... Hiç düşünme bile... Ama 1600 biraz fazla değil mi 1400 civarı seyrediyordu BRC-Landirenzo-Lovato üçlüsü?

Değerli büyüklerim,

Ben daha yeni 1.4 (galiba 75 beygir) 2006 model 47500 km'de İbiza aldım ve alır almaz 2000 km yaptım. Fakat bundan sonra artık ayda tahmini 1500 km yol yapacağım ve bunun ortalama 1000 km'si şehir dışı, 300-500km'si şehir içi olacak.

Ailem bu durumda LPG taktırmamamı çünkü lpg'nin motorun ömrünü kısalttığını ve de gücünü düşürdüğünü söylüyorlar, iş arkadaşlarım ise lpg'den zarar gelmez taktır gitsin motora hiç birşey olmaz diyorlar.

Ben araç konusunda yeniyim.

Şimdi size sorum şu ki ben bu şartlar altında LPG taktırayım mı? Kârlı mıdır? Motoru eskitir mi? Artısı eksisi nedir?
Eğer taktır derseniz, (yorumlardan okudğum kadarıyla lpg'de en önemli şey marka değil usta imiş) İstanbul-Kocaeli-Yalova bu bölgelerde hangi usta en iyisidir?
Güncel akaryakıt fiyatları ve yeni zamlar düşünülerek %30-%40 yakıt tasarrufu sağlanır. Ayda 1500 km az değil. Hiç düşünmezdim. Ancak ben dizelciyim. :)

Evet
Yalova Zeki Usta'yı aradım. Yarın Atiker taktıracağız. Adamla konuştum. Onun tavsiyesi Atiker oldu. BRC daha kaliteli sıfır araçlara takıyoruz ancak siz memursunuz ve de araba 2006 model ve de bu araca 2-3 yıl bineceğinizi söylüyorsunuz. Ozaman Atiker daha mantıklı dedi.
Yarın Atiker taktıracağım.

Kardeşim Atikeri taktırdınmı aracına ve memnunmusun yakıt nekadar düştü bende taktırmayı düşünüyorum..

Evet
Yalova Zeki Usta'yı aradım. Yarın Atiker taktıracağız. Adamla konuştum. Onun tavsiyesi Atiker oldu. BRC daha kaliteli sıfır araçlara takıyoruz ancak siz memursunuz ve de araba 2006 model ve de bu araca 2-3 yıl bineceğinizi söylüyorsunuz. Ozaman Atiker daha mantıklı dedi.
Yarın Atiker taktıracağım.

Bence Çok Doğru Söylemiş.. yarın birgün bi sıkıntı olursa sıkıntıyı senle birlikte oda yaşayacak unutma... Güvenmese önermez:eek:key:

Hayırlı olsun şimdiden ayarını iyi yaptırın en az üç - beş ayda birde uğrayın LPGcinize hiç bir sıkıntı olmasa bile en azından kontrol ettirirsiniz..

Bence Çok Doğru Söylemiş.. yarın birgün bi sıkıntı olursa sıkıntıyı senle birlikte oda yaşayacak unutma... Güvenmese önermez:eek:key:

Hayırlı olsun şimdiden ayarını iyi yaptırın en az üç - beş ayda birde uğrayın LPGcinize hiç bir sıkıntı olmasa bile en azından kontrol ettirirsiniz..

Tesekkurler
tupu taktirdim. Ustamiz iyi bir usta. Tupun cok yaktigini dusunerek hatta konu acmistim ama meger normalmis.

Ama gene de bir sonraki arabami dizel almak isterim :)

Geri
Üst Alt