Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 model seat cordoba'm var aracimin hava filtresini bulamiyorum yardim !!!

frtgune1

Kayıtlı Üye
Arkadaslar cildirmak uzereyim aracimin kaputunu açıyorum uzerinde motor kapagi var cikariyorum altindadir diye ama onun altinda bile yok hava filtresi nerdedir yardimci olun_MG_9747.JPG

Ekli dosyalar

• _MG_9747.JPG
    _MG_9747.JPG
    535.9 KB · Görüntüleme: 6
Hönk! Motor kapağı mı? Sağda solda plastik bir kutu yok mu dostum? Kapakla ne alaka?

Hocam yok daha once ben boyle bisey gormedim normalde hayet acik gorunur sekilde olur ama yok bulamiyorum

2060607.001.1M.jpg

kapağı söküp alttan vidalarını aç içinden hava filtresi çıktığını görüceksin...
birde kapağı söktüğünde altında falan boğaz kelebeği v.s gibi şeylerin içine el parmak falan sokma tekrar adaptasyon yaptırma ihtiyacı duyabilirsin...

Ekli dosyalar

• 2060607.001.1M.jpg
    2060607.001.1M.jpg
    41.5 KB · Görüntüleme: 33
Çok teşekkür ederim peki ben araca açık hava filtresi taktırmak istesem bu kapagın altına mı takılıcak ?

@frtgune1
Kapağın iptal edilmesine gerek yok. Kapağın altındaki orjinal hava filtresinin bulunduğu alanı çıkarmanız yeterli olacaktır. Ben öyle kullanıyorum. Sadece boğaz kelebeğinin oraya filtre borusu girdiği için (doğal olarak) oturmuyor gibi duruyor ancak herhangi bir sıkıntısı olmuyor.

Geri
Üst Alt