Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 Leon stylance hakkında?

skeaptar

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabamı aldım ve kullanım kitapçığım yok aracın bazı özellikleri varmı varsa nasıl çalışıyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1)Arabamın benzın gostergesının altında km var ortadaki düğmeye tikliyorum sadece güncel km yi sıfırlıyo bu arabanın Yol Bilgisayarı yokmu vardır mutlakada nasıl acılıyor hangi düğmeye basmam yada cevirmem gerekli.

2)Arabamın alarmı varmıdır acaba nasıl anlarım bunu

3)Aracımın camları acıkken dışarıda uzaktan kumandaya basınca camlar otomatık kapanmıyor basılı tutuyorum yıne kapanmıyor bu özellik yokmudur ki arabamda varsa nasıl çalışır

4)Bu arabada klima bölgesinde LO..........LO yazıyor ıkısıde 17-18-20 ... diye yukseltiliyor bunların anlamı ne sagdakı ne demek soldakı ne demek. yukseltınce bellıkı sıcak verıyoda ıkısı ayrı seylermı anlamadım bişey.birde ekonomık mod falan dıyor kilima cevresının tam olarak calışma prensibini anlatırmısınız.
Sorularıma cevap yazan arkadaşlara teşekkur ederim

1.sorunuzun cevabı silecek kolunun ucundaki aşşa yukarı düğmeleriyle yol bilgisayırana hükmedebilirsiniz.

2.aracın orjınalinde alarm yoktur.sonradan taktırılmış olsaydı mutlaka size kumandasını verirlerdi.

3.2006 larda otomatik cam çekme ve katlanır ayna yok dıye biliyorum ama emin degilim eger varsada vagcom da kapalıdır.(vagcom aracın bütün eiektronik sistemine müdale edebildigin bilgisayar sistemidir)

4.aracında çift taraflı bölgesel klima var.yani sürücü tarafını LO yaparsın buz gibi üfler aynı anda yolcu tarafını high yaparsan sıcak üfler.bi taraf sıcak bi taraf soguk yani isteyen istedigi gibi klimayı kendine göre kullanabilir.econ dügmesine basarsanız motor sıcaklıgını üfler yani klima devreye girmez econ ekranda yazmadıgı sürece klima çalışır...

1.. yol bilgisayarı tabikide var, sağ silgi kolu üzerinden ayar yapılıyor hızsabitleyici de diğer kolda(sol tarafta)

2.. araçta alarm var ama sadece Immobilizer devre dışı olursa yani orjinal anahtarı kullanılmadan çalıştırlımaya çalışılırsa devreye giriyor

3.. bende 2007- 2009 leon vardı onlarda kapanıyor ama 2006yı bilmiyorum 2. 5saniye basılı tuttuğunuzda kapanması gerekir

4.. klima çift yönlü olduğu için sağ ve sol tarafa istenilen derecede soğutma yada ısıtma sağlıyor, ekonomik mod biraz daha sakin bir üfleme yapıp daha yaz yakıt sarfiyatı ;) sen sağ sol ayarları ile oynamayım dersen sadece fan derecesini artır artı-eksi ile (yükselt azalt)..

yardımcı olmaya çalıştım elimden geldiği kadarı ile hayırlı olsun..

ARKADAŞLAR SÜPERSİNİZ ŞİMDİ GİDİP DEDİKLERİNİZİ BİR DENEYEYİM.hIZ SABİTLEYİCİYİ KURCALAYARAK BULMUŞTUM.
TEŞEKKÜRLER ARDAKAŞLAR.BİRDE EĞER BİLİYORSANIZ BENİM ARABADA YOLCU HAVA YASTIGINI DEVRE DIŞI BIRAKAN DÜĞME VARMI VARSA NERDE NASIL BİRŞEY ARKADAŞLAR ONUDA SORAYIM TAMAMDIR.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ARKADAŞLAR SÜPERSİNİZ ŞİMDİ GİDİP DEDİKLERİNİZİ BİR DENEYEYİM.hIZ SABİTLEYİCİYİ KURCALAYARAK BULMUŞTUM.
TEŞEKKÜRLER ARDAKAŞLAR.BİRDE EĞER BİLİYORSANIZ BENİM ARABADA YOLCU HAVA YASTIGINI DEVRE DIŞI BIRAKAN DÜĞME VARMI VARSA NERDE NASIL BİRŞEY ARKADAŞLAR ONUDA SORAYIM TAMAMDIR.

Söylenenlere ek olarak:
Alarm var, hem immobilizer ile hem de aracın içine izinsiz girişte devreye giriyor. Yani örneğin camları açık bırakıp, aracı kilitleyin, sonra dışarıdan kolunuzu uzatıp, orta konsolden birşeyler alır gibi yapın, aracın içerisindeki hareket alarmı devreye sokacak.

Orta konsoldaki bardak yerinin hemen yanında siyah ufak bir plastik dikkatinizi çekecek. Tam dörtlünün orada. Yolcu hava yastığı devredışıyken orada bir ikaz yanar kırmızı. Yanmıyorsa devredışı değildir.

Devredışı bırakma düğmesi eğer varsa torpidonun içine hemen üst kısımda yer alır.

teşekkürler sanda caner kardeş.bunları söylemeseniz keşfetmem uzun sürerdi.Süper oldu

teşekkürler sanda caner kardeş.bunları söylemeseniz keşfetmem uzun sürerdi.Süper oldu

Torpidoya bakarsanız görürsünüz on-off dıye yazar...

Arkadaşlar arabamı aldım ve kullanım kitapçığım yok aracın bazı özellikleri varmı varsa nasıl çalışıyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1)Arabamın benzın gostergesının altında km var ortadaki düğmeye tikliyorum sadece güncel km yi sıfırlıyo bu arabanın Yol Bilgisayarı yokmu vardır mutlakada nasıl acılıyor hangi düğmeye basmam yada cevirmem gerekli.

2)Arabamın alarmı varmıdır acaba nasıl anlarım bunu

3)Aracımın camları acıkken dışarıda uzaktan kumandaya basınca camlar otomatık kapanmıyor basılı tutuyorum yıne kapanmıyor bu özellik yokmudur ki arabamda varsa nasıl çalışır

4)Bu arabada klima bölgesinde LO..........LO yazıyor ıkısıde 17-18-20 ... diye yukseltiliyor bunların anlamı ne sagdakı ne demek soldakı ne demek. yukseltınce bellıkı sıcak verıyoda ıkısı ayrı seylermı anlamadım bişey.birde ekonomık mod falan dıyor kilima cevresının tam olarak calışma prensibini anlatırmısınız.
Sorularıma cevap yazan arkadaşlara teşekkur ederim

öncelikle hayırlı olsun aracın benimde 2006 leon vardı yardımcı olabiliceklerim söylüyeyim.

1) aracın silecek kolu ucundaki düğmeleri kullanmalısın.

2) orjinal hareket sensörlü alarmı var. anlaman icin aracın camlarını indir kitle. sonra elini camdan iceri sok alarmın öttüğünü görürsün : )

3) arabanın camlarının otomatik acılıp kapanması servisten yükleme yapmanla gercekleşiyor. ayrıca bagajında otomatik acılma işlemide beraberinde yükleniyor. aynaların otomatik acılıp kapanması 2007 modellerden sonra oluyor.

4) cift taraflı klima var aracta. LO yazdıgında maksimum yükseltmiş olduğun anlamına gelir. yanlarındaki düğmelerle iki tarafında sıcaklık sogukluk şeklini değişebilirsin. ekonomik mod ise aracın motor sıcaklığını veriyor diye biliyorum.

sanada teşekkürler mesut kardeşim.

evet az önce baktım arac dışardan camalr kapanmıyor.yazılım gerekiyor demekki.silecek düğmelerinden değişiyormuş yol bilgisayarı denedim az önce

2006 ların dikiz aynaları ve camları kontaktan kapanmıyor malesef...

2006 ların dikiz aynaları ve camları kontaktan kapanmıyor malesef...

Geri
Üst Alt