Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2006 leon lpg yakıt artışı

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında gnckemal61 tarafından paylaşıldı.

1. gnckemal61

gnckemal61 SCW Üyesi

8
    20
    3
    Oncelikle iyi gecler arkdaşlar ya benim sorunum. 2006 model 1.6 motor tüplü leon num var ama bu ara yakıtım arrti acaba neden olablır bi bilgisi olan varmi ??

2. PetrolHead

PetrolHead SCW Üyesi

114
    155
    43
    Kaçak kontrolü yaptırın lpgnin subab ayarlarında baktirabilirsiniz

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu beğendi. gnckemal61 bunu beğendi.
  3. gnckemal61

gnckemal61 SCW Üyesi

8
    20
    3
    Ayar icin gittim ama dediklri bana sıralı sistem ayar bozmaz acba baktirmalimıyım

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  4. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    lpg mi arttı...her istasyonun gazı farklıdır kimisi hava doldurur kimisi gaz :) yakıt,hava filtrelerini gözden gecirin...tıkanan hava filtresi aracın yakıt tuketımını artırır

5. gnckemal61

gnckemal61 SCW Üyesi

8
    20
    3
    Benmki baya bi artti o filitrelr o kdar etkilermi ki ?

6. kirlisakal

5.965
    5.237
    113
    bakımlarını geciktiriyorsan tabi ki etkiler...bujıler lpgnin filtresi hava filtresi yakıt filtreleri enjeksiyon ne alemde motor bakımlarınızı aksatırsanız belli bi zaman sonra yakıttan verim alamazsınız...giden arabada başka ne sorun olacak ki ..fazla yakan arabanın bakımdan başka şeye ihtiyacı yoktur...
    [doublepost=1454191596,1454191578][/doublepost]lastık havası bile etkiler..

7. gnckemal61

gnckemal61 SCW Üyesi

8
    20
    3
    Peki ben jantlrimi degisdim 18 inc attim yakitimi ne kadar etkler acba ?

8. kirlisakal

5.965
    5.237
    113
    haa bak kendi ağzınla yakalandın :) tabi ki aracı zorlar...yürüyeni zorlayan lastik jant takmak yakıtı fazlasıyla etkiler....kaç yanak lastik ebadı kullandın geniş taban ince yanak aracı yürümekte zorlatır.normal senın arabanın orjınal jantı yaa 15 inç-16inçtir
    [doublepost=1454193048,1454192795][/doublepost]jantın ağırlığıda önemli ağır jantlar arabaya kılosuna kılo katar :) bunlar hep faktör...her araç için gecerli bu yukarıda anlattıklarım...

9. gnckemal61

gnckemal61 SCW Üyesi

8
    20
    3
    Önlrim 8 arklarim 9 ofset genis taban taktim. Ama o kadar etgilycgni dusunmuyorm ya

10. kirlisakal

5.965
    5.237
    113
    lastikten sonra yakıtın artmışsa bu normaldir..bunu sanayideki usta da der...sağlam olan lpg sistemini kurcalamayın bence. geniş taban lastık takmışsınız bunu kime sorsanız aynısı diyecektir...haa gene anormal oldugunu düşünüyorsanız eski lastikleri geri takın test edin...bu şekilde daha iyi anlaşılır...ya da bakımlarınızı yaptırın birde öle test edelim...sanayiye gidersiniz usta para kazanma telaşındadır seni düşünmez kırk yerden iş cıkartır başına cebindeki parayı göz diker.kimse demez lastik diye :) siz bilirsiniz

Sayfayı Paylaş