2006 leon lpg yakıt artışı | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

2006 leon lpg yakıt artışı

gnckemal61

Kayıtlı Üye
Oncelikle iyi gecler arkdaşlar ya benim sorunum. 2006 model 1.6 motor tüplü leon num var ama bu ara yakıtım arrti acaba neden olablır bi bilgisi olan varmi ??

PetrolHead

Kayıtlı Üye
Kaçak kontrolü yaptırın lpgnin subab ayarlarında baktirabilirsiniz

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kirlisakal

Teknik Koordinatör
Benmki baya bi artti o filitrelr o kdar etkilermi ki ?
bakımlarını geciktiriyorsan tabi ki etkiler...bujıler lpgnin filtresi hava filtresi yakıt filtreleri enjeksiyon ne alemde motor bakımlarınızı aksatırsanız belli bi zaman sonra yakıttan verim alamazsınız...giden arabada başka ne sorun olacak ki ..fazla yakan arabanın bakımdan başka şeye ihtiyacı yoktur...

lastık havası bile etkiler..

kirlisakal

Teknik Koordinatör
Peki ben jantlrimi degisdim 18 inc attim yakitimi ne kadar etkler acba ?
haa bak kendi ağzınla yakalandın :) tabi ki aracı zorlar...yürüyeni zorlayan lastik jant takmak yakıtı fazlasıyla etkiler....kaç yanak lastik ebadı kullandın geniş taban ince yanak aracı yürümekte zorlatır.normal senın arabanın orjınal jantı yaa 15 inç-16inçtir

jantın ağırlığıda önemli ağır jantlar arabaya kılosuna kılo katar :) bunlar hep faktör...her araç için gecerli bu yukarıda anlattıklarım...

kirlisakal

Teknik Koordinatör
Önlrim 8 arklarim 9 ofset genis taban taktim. Ama o kadar etgilycgni dusunmuyorm ya
lastikten sonra yakıtın artmışsa bu normaldir..bunu sanayideki usta da der...sağlam olan lpg sistemini kurcalamayın bence. geniş taban lastık takmışsınız bunu kime sorsanız aynısı diyecektir...haa gene anormal oldugunu düşünüyorsanız eski lastikleri geri takın test edin...bu şekilde daha iyi anlaşılır...ya da bakımlarınızı yaptırın birde öle test edelim...sanayiye gidersiniz usta para kazanma telaşındadır seni düşünmez kırk yerden iş cıkartır başına cebindeki parayı göz diker.kimse demez lastik diye :) siz bilirsiniz