Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2004 signo plus toledomda tekleme var yardımlarınızı rica ediyorum

Konu, 'Toledo' kısmında ykpklc tarafından paylaşıldı.

1. ykpklc

ykpklc SCW Üyesi

11
    0
    1
    aracımda az hissedilen bir tekleme var motor testte ikinci silindir tekleme olarak çıktı. beyin,bobin, elektrik tesisatı, enjektörler vb tüm sistemler kontrol edildi hiçbir sorun yok dediler. üst kapak sökülüp 16 supup, supap lastği supap kaydı hepsi değişti arıza yine düzelmedi. tekleme aracın içinden çok az hissediliyor egzoz dinlendiği zaman seri şekilde pat pat ses geliyo iki aydır bu şekilde göstermediğim usta kalmadı arızayı bulamadılar. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür..

2. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Çok zor bir durum, zira mekanik aksam, her türlü teşhisi/tamiri mümkündüri müspet ilimdir, yani bu kadar kontrol + üst kapak rektifiyesi sonrası aynı arıza aynen devam ediyorsa, yapılan işlemlerde hata var, zoru hangi işlemde hata olduğunu bulmak için , yine masraf yapmanın gerekliliği. Bu aracın geçmişi nasıl, kaçıncı sahibisiniz, ne zamandır sizde? Teklemenin başlaması ne zamana denk geldi?

3. ultraslanonur

ultraslanonur SCW Üyesi

1.106
    119
    63
    ÖNCE KENDINIZI uyeler kısmında tanıtırsanız daha cok yardımcı olacaklardır

Leonm@nia ve kurtbil bunu beğendi.
  4. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Kendızını oncelıkle uyelerımız bolumunde tanıtırmısınız

Bunu beğendi. Leonm@nia bunu beğendi.
  5. scream_55

scream_55 SCW Üyesi

69
    2
    8
    Bütün parçaları bahsetmişsiniz ama en önemli olan buji ve buji kablolarını yazmamışsınız. ateşleme yapmıyorsa silindir tekler. Şayet bunlara baktırmadıysanız boşa masraf yapmışsıznız.

6. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    16v lerde bujı kablosu yok.Çünkü distribitör yok.Bobin var.

7. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    yetkili servise götürdünüz mü.. götürmediyseniz bir de yetkili servis baksın..bu arada lpg felan yok demi..

8. dr_mrh

dr_mrh SCW Üyesi

57
    3
    8
    tekleme sorununu buyuk ihtimalle ateşlemeden kaynaklanır
    buyuk ihtimalle bujiden dir veya bujiye elektirik akısında problem vardır
    benim basıma gelen bir olaydan ornek vereyim
    2001 primera almıştık araç hasarlıymış sonradan toplanmış ama bujilere elektirik dagıtan ufak bir parca vardı o parcanın kapagı kaybolmus kendiside kazada zarar gormustu, biz arabayı yagmurdan sonra kullandıgımızda dogru duzgun calışmadı arabayı ertesi gun sanayiye goturdum. kayseride çok fazla bu arabadan anlayan olmadığı için sorduk sorustursuk bir elektirkçinin onune çektik
    zaten o arkadaş toparlamış arabayı o parcadaki kablolar acıktaydı onları sardı dısardan slikonladı bir daha aynı hatayı vermedi,
    senin araban daha modelli bizm arbanın km si 240 bindi muhtemelen km si daha azdır
    bence senin vaktini bosa harcamışlar sen ya daha uzman birini bul yada tanıdık vasıtasıyla o eski ustalardan birine git ve daha iyi ilgilenmelerini sağla ve sorunun cözülene kadar aynı kişiyle muhattap ol iyi biriyse eninde sonunda sorunu bulacaktır
    Ayrıcada mutlaka lpg li ise lpg ciylede goruş onlar genelde lpg ile alakalı bir sorunyok deyip seni hemen baslarından savmak isterler

9. ykpklc

ykpklc SCW Üyesi

11
    0
    1
    öncelikle yardımlarınız için teşekkür ediyorum. ilk arıza verdiği zaman bobinler denendi beyinden gelen elektrik tesisatıda denendi sorun yok. araçta lpg var ondan olabilir dediler lpg tesisatını söktürüp bi süre benzinde kullandım yine değişmedi. geçenlerde tanıdık bi ustadan pc alıp araca bağladım biraz daha detaylı inceleyince ikinci silindirin bobinine gelen elektrik akımı sürekli değişiyo diğerleri sabit 0.0 şeklinde görünyor. tekleme bundan kaynaklı olabilirmi?

10. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    konu tekrar açılmıştır

Sayfayı Paylaş