Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2004 İbiza TDI - Hararet Sorunu

caver

Kayıtlı Üye
2004 tdi aracımda soğutma suyu eksiltiyor, ve 1-2 kez hararet uyarı yandı hemen gerekli mudahaleyi yaptım.. :(
Neden kaynaklı olabilir sizce? Radyotör fanının dönmesinde problem yok, acaba sigortadamı bir sorun var?
nedersiniz??
Bu arada bizim araçların sigortaları nerededir

herhangi bi yerden su kacırıyodur bi konrol edin fan acıyorsa termostatda veya müşürde sorun yoktur birde sırf su kullanıyosanız arabayıda cok sıkıstırdıgınızda suyun kaynama derecesi fazla olacagı için antifiriz e oranla ondan dolayıda su eksilme fazla olabilir yok suyu doldurunca aksama boşalıp hararet yükseliyosa dedigim gibi bi yerden sızıntı yapıyodur

işin ilginç tarafı ankaradan izmire geldim, buraya gelince yapmaya başladı,
ailemde de mercedes var o da izmire gelince bir hararet sorunu yaşadı gerçi onunki fandanmış..

Araçta su sızıntısı yapmıyor,
orjinal soğutma suyuda denedim, kullandıktan sonra birbaktım bitmiş aynı şekilde de suda direk bitiyor bir sıkıntı var ama... :(

hararet müşürü ve devirdaim da sorun varsa su eksilmesi normal mi?

radyatörde delik felan varmı gecen hafta bizim şirket arabasın radyotör delinmiş nası olduysa usta taş girmiş demiş araba 2 kez yolda kaldı sorunun nerde oldugunu bulamadık pazar günü sanayide böyle bi teşis koyulmuş degişti suan sorun yok bizde depo kabına bakıyoruz hortumlardı felan hiç alkımıza gelmeyen yerden cıktı

Soğutma su deposunda delik yada çatlak olabilir..İyice kontrol edilmeli..Genelde kaynak bölgelerinden sızdırma yapıyor...Onun dışında kapak iyi sıkıyor mu kontrol et...

tek bir şey söyleyeceğim; akünün sol kısmındaki plastik, radyatör hortumunun dibinde duruyor oraya bakarmısınız aşınma var mı? muhtemelen küçük bir delik açıldı. hemen sürücü tarafındaki far ile akünün arasında solda ??

tek bir şey söyleyeceğim; akünün sol kısmındaki plastik, radyatör hortumunun dibinde duruyor oraya bakarmısınız aşınma var mı? muhtemelen küçük bir delik açıldı. hemen sürücü tarafındaki far ile akünün arasında solda ??

+1500

Geri
Üst Alt