Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2002 toledo cam sorunu

mustafaf1

Kayıtlı Üye
arkadaşlar sağ camım bazen açtıktan sonra takılıyo kapanmıyor kapının iç kısmındaki parçayı açmak istiyorum ama sadece 2 yada 3 vida var kapı altında ama sonrasında nasıl acacağımı bilmiyorum bilen varsa tarif edebilir mi

arkadaşlar sağ camım bazen açtıktan sonra takılıyo kapanmıyor kapının iç kısmındaki parçayı açmak istiyorum ama sadece 2 yada 3 vida var kapı altında ama sonrasında nasıl acacağımı bilmiyorum bilen varsa tarif edebilir mi

benim daha önce kapı kilid telinde sorun vardı sanayide ustaya açtırdım uğraştı etti kapıyı halletti camı bozdu
ondan sonra 1 saat uğraştılar camı yapamadılar kaportacıya gitmek zorunda kaldfım.. çok basit bir iş değil bence hiç uğraşma bu işin ustası kaportacılar herhangi bir kaportacıya götür sorununu çözer

peki kapatmak için düğmeye bastığında herhangi bir tık tık sesi geliyor mu? yoksa hiç ses gelmiyor mu? eğer tık diye ses geliyor ama cam kapanmıyorsa motor vs sağlamdır, amamekanik bir engel olabilir, kapı içinde hareket eden çelik tel mekanizmasında sıkntı olabilir. ama hiç ses gelmiyorsa açma kapama düğmesi ya da tesisatında, motorda sorun olabilir. kapı iç panelini sökmek kolay(plastik olan) ama bir de içdeki sac kısım var, o uğraştırıyor. iki kişilik bir iş aslında. tek de yapılır ama zor oluyor. ben kendi aracımda sökmüştüm, sürücü tarafı camını tamir etmiştim.

peki kapatmak için düðmeye bastýðýnda herhangi bir týk týk sesi geliyor mu? yoksa hiç ses gelmiyor mu? eðer týk diye ses geliyor ama cam kapanmýyorsa motor vs saðlamdýr, amamekanik bir engel olabilir, kapý içinde hareket eden çelik tel mekanizmasýnda sýkntý olabilir. ama hiç ses gelmiyorsa açma kapama düðmesi ya da tesisatýnda, motorda sorun olabilir. kapý iç panelini sökmek kolay(plastik olan) ama bir de içdeki sac kýsým var, o uðraþtýrýyor. iki kiþilik bir iþ aslýnda. tek de yapýlýr ama zor oluyor. ben kendi aracýmda sökmüþtüm, sürücü tarafý camýný tamir etmiþtim.
nses geliyor senin dedigin gibi telda sorun olabilir her zaman olmuyor ama olunca da tam zamaninda oluyor plastik kismi nasil cikariyoruz

vıdaları sokuldukten sonra braz kanırtmaca yapılıyor ama benım elımın ayarı yok dersen dırek camcıya gıt,muhmetel cam kaldırma motorunun ufak b parcası var o zamanla ya asınıyor yada kırılıyor sorun ondan olabılır.Dogrusu sen dırek kendın acıp bakmakıstıyosun benım kafadansın ama dedıgım gıbı hafıf kanırtmak gerekıyor orasından burasından.ben kendım hıc sokmedım ama onceden sokulmus olsa gerek alt taraftan acıldı b ara elle bastırdım yerıne oturdu dırek

kapının iç kısımdaki tutma yerinin yarısı tırnaklardan açılıyor.bir tanede vide orada olması lazım..gerisi aşağıda vidaların.elektrikçi açarken görmüştüm

Geri
Üst Alt