Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2002 seat toledo için 17 inç jant ve lastik ölçüleri

mustafaf1

Kayıtlı Üye
arkadaşlar jantlarımın boyutu 15 inç ve orjinal lastik ölçüleri de 195/65 /15 91 v şimdi 17 inç jant takmak istiyorum lastik ölçüleri ne olmalı ve yol tutuşu ile yakıt tüketiminde ne gibi değişim olur

ben 17 inç enkei jant kullanıyorum. lastik ölçüleri 215-45-17 isteğe göre 225-45-17 de olabilir.
şimdi siz 17" jant taktığınızda bu iki ebattan birini kullanacaksınız. taban genişliği artacağı için hızlanmada düşme ve yakıtta artma olacaktır (çok bariz bir fark olmuyor) . ama aynı oranda yol tutuşunuz artacaktır.

215-50-17 yada 205 -50-17 kullanabılecegınız olculer arasında

ben 205-45-17 kullanıyorum yakıtta biraz fark ediyor.. ama yol tutuşu orjinaline göre biraz daha iyi oluyor.

225-45-17 kullanıyorum aşırı yukluyken arka çamurluklar surtme yapıyor onun dışında bir sorun yaşamadım

arkadaşlar 17 inç den 16 inç e düşürdüm jantları ama bijon aralıkları bir türlü uymuyor beğendiğim jantlarda 5*100 bijon aralığı var nerden bu ölçüde jant bulabilirim güzel şekil jantlar olabilirse

5*100 jantlar ıyıce azalmaya basladı pıyasada,ıstanbuldan almayı dusuncek olursan bakabılecegın b kac yer yazabılırım.ısın ozunde sahıbınden de bulmak daha kolay oluyor ordan da kovalayabılırsın

istanbul dan olur tabiki mümkünse yazarsan sevinirim

16" değiştirdiğine değmeyecek. pek bir farkı yok 15" den . en ideali 17" bence

anadolu yakasında bostancı koprusunu ustunden gecıp bostancı yonunde gıderken sagda b jantcı var sıteden omercan ın tanıdıgı b yer orda vardı bayagı b jant modelı,avrupa yakasında vatan caddesınde model secenegı fazla olan 3-4 tane jantcı var aynı zaman zamanda maslak sanayıdede 5*100 jant bulunabılıyor

Geri
Üst Alt