Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2002 seat toledo gaza basınca farklı bir ses geliyo

mustafaf1

Kayıtlı Üye
2002 seat toledo 1.6 16 valf bcb motor aracım var yaklaşık 1 hafta önce gaza bastığımda farklı bir ses duymaya başladım ve gaz pedalında hafif bir titreşim oluyor araca marş vermeden önce aracım birşeyleri hazılarmış gibi ses çıkarıyor onlar ve göstergelerdeki uyarı ışıkları söndükten sonra çalıştırıyorum aracı aynı oseslerdeki gibi bir ses duyuyorum gaza bastığımda acaba egzozda mı bişey var yada yakıt sisteminde mi bir yardımcı olabilirseniz daha önce böyle birşeyle karşılaştıysanız

devir saati normal belli bir devirde de yapmıyo bazen 1000lerde bazen de daha yukarıda anlamadım gitti

katalizör ü kontrol ettir derim içi dağılmış olabilir

katalizör egzos manifoltu çıkışında mı yoksa aracın altındaki mi

katalizör egzos manifoltu çıkışında mı yoksa aracın altındaki mi

altındaki ortada
katalizör olması yüksek ihtimal fakat aracından gelen acayip ses için buradan gelen cvp.lar için geç kalmış olmayın derim.yarın ilk olarak bir srv.gidin

kontağı marşdan önceki pozisyona getirdiğinde çıkan ses normal..ama 3-5 saniye sürüp kesmesi lazım..cezmi abiyi bizden daha iyi bilir, vakit kaybetmeden gösterin isterseniz..kolay gelsin.

senin dediğin gibi o ses birkaç saniye sürüyor ve susuyor o sese benzer bir ses geliyor sanki

bugu farkettim 2500 devir civarında başlıyo ses gelmeye bazen geliyor bazen gelmiyor iyice kızmaya başladım bu sese:mad:

aracımda çıkan farklı sesin forumda kimsenin başına gelmedi mi acaba her zaman olmuyor ama gaza basarken motor bölümünün sol tarafından geliyor bir usta avans falan dedi önemi yok dedi

Geri
Üst Alt