Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2001 signo otomatik

allotropi

Kayıtlı Üye
toledo 2001 signo otomatik şanzıman aldım... Dikkat etmekgerektiren durumlar varmıdır? nasıldır bu araçlar kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

toledo 2001 signo otomatik şanzıman aldım... Dikkat etmekgerektiren durumlar varmıdır? nasıldır bu araçlar kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. daha önce otomatik kullandınız mı bilmiyorum ama şanzmn yağını ara sıra kontrol ettirin. asla ve asla araç tamamen durmadan D den yada N den P ye yani vites geçişi yapmayın

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. daha önce otomatik kullandınız mı bilmiyorum ama şanzmn yağını ara sıra kontrol ettirin. asla ve asla araç tamamen durmadan D den yada N den P ye yani vites geçişi yapmayın​

teşekkürler halil 001
otomatik (LPG) yakıt değerleri nedir kullanan arkadaşlar...:seat

[MENTION=28291]allotropi[/MENTION] abi nasıldır bu araçlar derken daha önce seat yada leon kullanmadın mı yoksa genel olarak mı soruyorsun :)

@allotropi abi nasıldır bu araçlar derken daha önce seat yada leon kullanmadın mı yoksa genel olarak mı soruyorsun :)
seat kullanmadım daha önce ama çok kaliteli bir araç oldugu belli duruyor halil... yakıt konusu biraz yüksek gibi sanki LPG:2.99tl den şehiriçi km'de 39kr hesapladım (benzin hariç) kış şartları için normalmidir

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Hayırlı olsun aracın... kazasız belasız...
teşekkürler allah cümlemizi kaza bela ve kötülüklerden korusun...

[MENTION=28291]allotropi[/MENTION] abi bu paraya alabileceğin en iyi araba hatta ucuz bile golf ve bora ile hatta passat ile aynı araba sadece öndeki amblem değişik iyi bir tercih ve seçim yapmışsınız. ben 2004 toledo signo plus ımı 3 hafta önce kaybettim :( 3. seat ımdı ve birçok araba kullandım aklınıza ne geliyorsa kısa mesafe değil uzun mesafelerde ve hiç biri seat kadar olamadı. yol tutuş performans konfor herşeyi ile 4 4lük bir araç. Yakıt konusuna gelince hem lpg ye gelen zamlar hemde kış şartları için normal sayılabilir. değişmedi ise hava filtresi yağ yağ filtresi ve bujileri değiştirin ( bosch iridyum tek tırnaklı olacak )

Öncelikle hayırlı olsun aracınız, aynı şanzımanlı ve aynı motorlu bir ibiza'ya sahip olmuş biri olarak yakıtınızın fazla olmadığını belirtmek isterim. Bahsi geçen ibiza hala annemde Kayseri ş.içi 12,5 LT LPG gibi bir veri ile gezmekte. Kasanın daha hafif olduğunu düşünürsek gayet normal. Ha, 1.6 otomatik için çok mu derseniz evet yüksek.

Aracın filtrelerini bi elden geçirin derim. Hava akışmetresini söküp temizletin (ama bu işlem için iyi bir araştırma yapın, hatta iyice araştırın ve kendiniz yapın), boğaz kelebeği temizliği ve kalibrasyonu yaptırın. Yalnız işlem öncesi aracınızın beyninin kalibrasyona tepki verip vermediğini, yani kalibrasyon yapılıp yapılmadığını öğrenip ona göre söküp temizlettirin. Kalibrasyona izin vermiyor ise balata spreyi ile sadece giriş hortumunun kelepçelerini sökün ve temiz ve dağılmayan (toz bırakmayan) bir bez ile silin.

Şanzıman yağı seviyesini kontrol ettirin, daha önce değişmediğini düşünüyorsanız bu işi hakkıyla yapabilecek bir yerde değiştirtin. 4 lt kadar bir şanzıman yağı gidiyor. Size dilerseniz elimdeki 01M şanzıman ile alakalı dökümanları (veya linkleri) gönderebilirim.

Başıma gelen aksaklıklar;

Bayır aşağı gidecekseniz aracınızı boşa atmayın, ama çok uzun süre D'de gittiğinizde aracınız vites geçişlerinde saçmalayabilir. Korkmayın, ben Ankara'dan dönüyordum yolda kaldım diye korktum ama kontak kapat 1 dk bekle geri çalıştır yapınca sorun kalmıyor.

Olur ya, bir şeye kızarsınız veya bir tanıdığınız "hadi yürüyek" der, siz de dip gaz gidersiniz (dipte kick-down butonu var, keşfettiniz mi?), sonrasında aracın şanzımanının vites geçerken parça koparır gibi vurduğunu hissetmeye başlarsınız. Aracı durdurun, vitesi 1'e alın. Hızlandıkça el ile vitesi 2-3-D'ye getirin, sonra sakin sakin dur kalk yapın, şanzımanın eski normal moda geri döndüğünü göreceksiniz ;)

Çok mu çok oldum :)

yukcell88 bilgileriniz için teşekkürler otomatik araclar çogu zaman bilinçsiz ve hatalı kullanım sonucu kötülenmiş alınmaz satılmaz denilmiştir ama artık son yıllarda bu aşılmıştır ...

Güzel tercih bence. VW nin gayet kullanışlı ama birazcık ağır kalan tork konvektörlü şanzımanı, geri kaçırmaz kolay kolay arıza yapmaz, yakıt biraz fazla olur düz vitese göre ama onu da kullanım rahatlığına sayacaksınız artık. Yağ değişim zamanlarını ihmal etmeyin yanılmıyorsam 60.000 km de bir idi. orijinal yağ koyun mutlaka, hayırlı olsun, ağız tadıyla binin, etrafınızdan duyacağınız olumsuz sözlere de kulak asmayın....

Geri
Üst Alt