Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2001 SEAT CORDOBA 1.6 almayı planlıyorum, öneri ve tavsiyeler lütfen...

01mrt

Kayıtlı Üye
[h=1]2001 SEAT CORDOBA 1.6 almayı planlıyorum. [/h]Birkaç sorum olacak;
Signo ve Stella arasında nasıl bir fark var alırken nasıl anlaşılır, yanılma/kandırılma ihtimali var mı?
Bu araçların piyasası nedir? Bir tarafta 2000 modele 18000 isteyen var diğer tarafta 2003 modele 14900 isteyen.

1.6 lar az yakıyor sanırım bir ilanda gördüm LPG ş.dışı 20 benzin 25 krş denmiş doğru mudur?
1.4 ler nasıl yakıyor eski kasa 2003 olanlar.

Bu benim ilk aracım olacak, daha önce 2001 fiesta düşünüyordum maddi olarak gücümüz ona yetiyor bi arkadaş üzerine ekleyip 14000 civarında Cordoba alabilirsin deyince bakmaya başladım. Güzel araba donanımlılı da ancak piyasası biraz karışık gibi geldi bana.

Bu konularda bana yardım olur musunuz arkadaşlar? Teşekkürler...

tavsiye etmem uzak dur 18 bin paran varsa bin iki bin daha kat fiat punto al kafan rahat olur yuksek modele bınersın artı multıjet alırsan yakmıyor zaten ..ben arkadasın bırıne uydum punto almadım cordoba aldım bın pişmanım

tavsiye etmem uzak dur 18 bin paran varsa bin iki bin daha kat fiat punto al kafan rahat olur yuksek modele bınersın artı multıjet alırsan yakmıyor zaten ..ben arkadasın bırıne uydum punto almadım cordoba aldım bın pişmanım

Bu kadar ön yargılı olmayın, bahsettiğiniz araçlar farklı kasalar + sizin aracınız problemli oldu diye hepsi aynı olacak değil. Belliki dürüst olmayan bir satıcıya denk geldiniz. Sıkıntılarınızı paylaşırsanız yardımcı olacaklar çıkacaktır.

bende var 2001 model seat cordoba 1.6 AKL motor ve 105 beygir 1.3 multijet albea kullanan biri dün aldı arabamı ilk yorumu 105 beygir farkı okadar önemli değildir demiştim dedi ama araba altımda durmuyor şahlanıyor dedi ve dediğin şehir içinde 25krş ancak lpg de yakıyor.benzinde değil dizel arabalar okadar yakmıyor. ben sana tavsiye ederim murat

seat cordoba stella aldım sattım ılk arabamdı sıgno aldım suan kullanmaktayım nasıl ayırt edersın yazayım assagıda

4 cam otomatık
elektırklı aynalar
sıs farı
aynalar kapı kolları govde rengı
vıtes korugunun bılezıgı gırı
tavan lambası farklı stella uzerıne basılır sıgnoda duğme vardır 2 adet sağ- sol
sılecek kolunun uzerınde sağa-sola hareket eden bır tuş vardır ortadakı ekrandakı yol bılgısayarında gecıs yapmanı saglar menzıl sıcaklık vs
stellada cd changer gırısı yoktur sıgnoda cd changer gırısı vardır
stella da 75 hp 98 pololarda kullanılan 75ps lık motor vardır
sıgnolarda 102hp lık 1998-2004 arası golf-bora-octarvıa-toledo larda kullanılan AKL motor vardır
arka ruzgarlık farklıdır stellanın ruzgarlıgı bıraz daha yuksektır

tum farklar bunlar
sıgnonun yakıtını sana yazayım kardesım benım arabam 70 bınde benzınlı
50 lıralık benzınle sehır ıcınde 45krs 50krs gorursun yada 50 lıralık benzınle 100 km de dıyebılırız
50 lıralık lpg de sehır ıcınde (teyzemlerde polo classıc sr aynı motor lpg) 170 km gıdıyor

sehırler arasında 100 km sabıt hızla benzınlı sıgno 0.27 krs yakıyor ( saglıklıysa ve adana mersın de denedım egım yokuş yok duz yol )
sehırler arasında 100 km sabıt hızla lpg polo classıc 0.18 yakıyor ( adana mersın o da aılece denıze gıttıgımızde denedık )

karar senın

konuyu açan arkadaş tek msj bırakmış daha da uğramamış.her ne kadar yazılanlara cevap vermese de belki de bir yerlerden okuyordur bunları :)

Geri
Üst Alt