Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2001 IBIZA Kapı Döşeme

Kapı döşemelerinin durumu budur. Döşemeleri yeniletmeyi ve renk atması olan plastik kısımları da kaplarmayı/boyatmayı falan düşünüyorum. Boyanır diye duymuştum ama emin değilim. Gördüğünüz gibi aracın yaşına bağlı olarak durum bu.

Kapı döşemelerinin durumu budur. Döşemeleri yeniletmeyi ve renk atması olan plastik kısımları da kaplarmayı/boyatmayı falan düşünüyorum. Boyanır diye duymuştum ama emin değilim. Gördüğünüz gibi aracın yaşına bağlı olarak durum bu.

arkadaşım resimler yüklenmemiş

O zaman doğru adama rastladın abim sen.

001.jpg
002.jpg
003.jpg

Ekli dosyalar

• 001.jpg
    001.jpg
    26.8 KB · Görüntüleme: 24
  • 002.jpg
    002.jpg
    26.1 KB · Görüntüleme: 23
  • 003.jpg
    003.jpg
    25.4 KB · Görüntüleme: 21
Ekli dosyayı görüntüle 9998
Ekli dosyayı görüntüle 9999
Ekli dosyayı görüntüle 10000
Plastik kısımlar piano black olmak istiyor. Deri kaplatma abi normal kumaş diktir kapıları siyah yaparsın koltuklarıda siyah yapıp dikişlerini kırmızı beyaz yaptırırsın güzel durucaktır.

Kapı döşemeleri çok kolay sökülüyor. Keşke Kayseri' de olsan da sana suni deri ayarlasam :) Gerçi sen istanbuldasın.

Suni deri satan ufak dükkanlara gir, metre bazında alırsın. 1 metre demek NORMALDE 100x140 cm demektir. Tahminen 1,5 -2 metre yeterli olacaktır.

Döşemelik bir işi de yok aslında, yetecek şekilde kesecekler ve yapıştırıcı ile düzgünce yapıştıracak. Hepsi o... Kapıları söker sadece iç parçalarla gidersen maksimum 30 TL işçilik almaları gerekir. Yok kapıları onlara söktürürsen öncee keşfedecekleri için vakit harcayacak, senden 80 TL gibi bir rakam isteyeceklerdir diye düşünüyorum. Buralarda olsan hallederdik :)

Kapı döşemeleri çok kolay sökülüyor. Keşke Kayseri' de olsan da sana suni deri ayarlasam :) Gerçi sen istanbuldasın.

Suni deri satan ufak dükkanlara gir, metre bazında alırsın. 1 metre demek NORMALDE 100x140 cm demektir. Tahminen 1,5 -2 metre yeterli olacaktır.

Döşemelik bir işi de yok aslında, yetecek şekilde kesecekler ve yapıştırıcı ile düzgünce yapıştıracak. Hepsi o... Kapıları söker sadece iç parçalarla gidersen maksimum 30 TL işçilik almaları gerekir. Yok kapıları onlara söktürürsen öncee keşfedecekleri için vakit harcayacak, senden 80 TL gibi bir rakam isteyeceklerdir diye düşünüyorum. Buralarda olsan hallederdik :)

Emre merhaba bende cordoba 1.4 signo var Kapı kollarını sockucem ama bilemiyorum kırarım diye denmedim ve bez bölümlerinide değiştiricem sen basıt demişin biraz açıklarmısın. Nasıl sökeriz bunları

Emre merhaba bende cordoba 1.4 signo var Kapı kollarını sockucem ama bilemiyorum kırarım diye denmedim ve bez bölümlerinide değiştiricem sen basıt demişin biraz açıklarmısın. Nasıl sökeriz bunları

Ah be abim seninki 6j kasa... İnan bilmiyorum, ama mantığı aynı ise az birşey bahsedeyim. İç kapı kolunun çerçevesini tırnaklar tutuyor, sağından solundan dikkatlice tornavida sokunca ufak ufak da esnetince atıveriyor tırnaklar, iç tutamak bizde ayrı, sizde de öyle olması gerek; o da aynı şekilde sökülüyor. Kapı döşemesine gelince: o da tırnaklı ama tornavida sokarak olmuyor, biraz elle asılmak gerekiyor :) Ama tavsiye etmem, tırnakları kırılır ise daha sonralarda ses yapıyor abi "şekil-a benim araç... başımın belası tıkırtılar"... Daha iyi bilen biri varsa ona danışmanı tavsiye ederim :) Mesela iç tutamakları filan piano black boyayanlar muhakkak sökmüşlerdir.

Ekli dosyayı görüntüle 9998
Ekli dosyayı görüntüle 9999
Ekli dosyayı görüntüle 10000

Bu döşemelerin yenilenmesi ve plastik kısımların boyanması için 350 TL istediler. Bence çok, sonuçta deri kaplamayacak. Yine kumaş olacak. Sizce ne kadara yaptırabilirim? Normal bir fiyat mı aldım yoksa?

Ortalama bir fiyat söyleyebilecek olan varsa memnun olurum. Ona göre yaptırırım ben de... Fazla ödemek istemiyorum.

Geri
Üst Alt