Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2000 model ibiza stella karasız çalışma

OmerCakir

Kayıtlı Üye
öncelikle herkeze hayırlı akşamlar diliyorum çok severek ve beğenerek aldığım 2000 model 1.6 ibiza stella marka gaz beyni, beni çok üzdü eepey bir parça değiştirdim. Şanzıman, boğaz kelebeği, gaz beyni filitreler hortumları röleleri aklıma gelen bunlar :). şuan hala canımı sıkan bir sorun la karşı karşıyayım. araba çok kararsız çalışıyor. istop etme derecesine kadar geliyor. sizce sorunu ne olabilir? yardımcı olabilirseniz sevinirim.

geçmiş olsun kardeşim..aracına sibop ayarı yaptır mutlaka...sibopların üzerinde pullar vardır çok basit işlem bunları değiştir.sorunun çözülecektir.
Bundan sonrada aracında kaliteli yağ kullan.

arabayı aldım alalı başımdan dert kurtulmadı yukarıda belirttiğim gibi epey bir parça değiştirdim. ama bir türlü toparlayamadım. artık arabayı kullanmaktan korkar oldum :( hangi ustaya gitsem ayrı bir şey söylüyor artık canım sıkılmaya başladı. bu kadar masraf yaptıktan sonrada satasım da gelmiyor.

arabayı aldım alalı başımdan dert kurtulmadı yukarıda belirttiğim gibi epey bir parça değiştirdim. ama bir türlü toparlayamadım. artık arabayı kullanmaktan korkar oldum :( hangi ustaya gitsem ayrı bir şey söylüyor artık canım sıkılmaya başladı. bu kadar masraf yaptıktan sonrada satasım da gelmiyor.

Öyle masraflık bir araç olmaması lazım o motorun. Bi terslik var bu işte... 75'lik mi 100'lük mü aracınız?

75 lik. işin tuhafı bir ustaya gittim enjektör diyor biri rolanti müşürü diyor, birisi benzin pompası diyor, biride boğaz kelebeği diyor :) şimdi hangisine inanır yada güvenir arabanı teslim edersin. 4 usta 4 farklı sonuc 1 tanesi bile bir biri ile uyuşmuyor :(

Ya araç 100'lük olsa neyse ama 75'lik bildiğimiz 6n polo motoru...

Siz bi servise uğrayıp arıza tespiti yaptırın derim.

Tamiratı Zonguldak'ta mı yaptırıyorsunuz?

evet zonguldak ta yaptırıyorum.dışarı çıkma imkanım pek olmuyor iş nedeni ile.

evet zonguldak ta yaptırıyorum.dışarı çıkma imkanım pek olmuyor iş nedeni ile.

Yanlış anlamanızı istemem, Zonguldak'a daha önce gitmedim ama Kayseri' de bile USTAYIM diyip de benden az bilen insanlar olunca...

Mümkünse servise gösterin aracınızı. Zonguldak'ta yazıcıoğlu var. Sadece arıza tespiti talebi yapın. Ufak bir maliyet çıkarırlar. Tamir konusunda tavsiyeleri alırsınız, sonra" yok ben serviste yaptırmayacağım sağolun" der çıkarsınız ;)

sana aynen katılıyorum ve önerin içinde çok teşekkür ediyorum.

Geri
Üst Alt