Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2000 model 1.9 tdi motor sesi yardım...

quicksilver84

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bende 2000 model 1.9 tdi cordoba var gayet güzel bi araba 1 senedir kullanıyorum aldıgımda motor sesi rahatsız etmiyordu ama simdi gerçekten dayanılmaz oldu benim için... sizce nasıl bi tamir gerekir ? teeşekkürler...

Önce kendimizi üyelerimiz bölümünde tanıtalım,arkadaşlarımız gerekli yardımda bulunacaktır..

hocam aracın km bakımı geldimi?

dizel araçlarda motor sesi arttığı zaman korkuyorum çünkü ne zaman motor sesi değişse masraf demek oluyor. rutin bakımlarınızı yaptırmanızı öneririm.

motor yağı ve mazot filtresini değiştirin çok fark eder...yağ eskimiştir veya filtre şişmiştir dilerim böyle olur yoksa üst kapak sorunudur...

motor yağı ve mazot filtresini değiştirin çok fark eder...yağ eskimiştir veya filtre şişmiştir dilerim böyle olur yoksa üst kapak sorunudur...

üst kapak sorunu ne oluyor acaba birde çalısırken dışında bi elektrik aksamından çıt çıt diye çakmak sesi geliyor

motorunuzu ölçtürün ya üst kapak yemişsinizdir veyahut subab ayarsızlığıdır..
subablarınız ayarsızsa da çok vuruntulu çalışır fazla yakar yağa yüklenir...
üst kapak:içten yanmalı 4 zamanlı makinalarda silindirin üzerinin kapatılıp bir yanma odasının teşkilini ve zamanı sağlayan sibobların bulunduğu kısımdır onuda dıştan örten ayrı bir kapak daha vardır.işte gözümüzle gördüğümüz kapak en dış kapaktır.

Geri
Üst Alt