Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2000 ibiza signo motor devir sensörü arızası

shavrolet

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar umarım burda sizin yardımınızla sorunumu cözebilirim
2000 model seat ibiza signom var AKL motor araç
araçta sürekli motor devir sensörü arızası cıkıyor degiştiriyorlar bi süre sora yne aynı sorun çıkıyor ne oluyor dicek olursanır
devir sayacı inip cıkıyor 5 bin devire gelmiyor 4e kadar cıkıyor 0 a düşüyor gazı yemiyo yani tamircim hala ugraşıyr motor çalışıyor gaza bastıgında patlayıp duruyor cihaza bagladıgında motor devir sensörü uyumsuz sinyal diyor aracın beyninide kontrol ettirdik oda saglam hal sensörünü degiştirdik oda saglam yardımınız bekliyorum acillll

devir mi hatalı gösteriyor, yoksa motorun çalışmasında sıkıntı mı var? Sanırım başka parçalara odaklanma var, motorun düzgün çalışmasına odaklanmalı.

problemı tam olarak anlayamadım topraaam şunu tane tane anlat :)) anlatırkende k.maraşın neresındensın onuda söyle bana

topram maraş merkez :) üstad gaza basıyorum gazı yemiyor devir sayacı gaza basınca 4 bine kadar cıkıyor gazı kesiyor sıfıra düşüyor sora...bilgisayara baglandıgında motor devir sensörü uyumsuz sinyal hatası veriyor sensörü degiştik önce düzeldi 1 hafta sora gene aynı sorun yine degiştik düzelmedi bu kez

Bu olaydan önce yapılan birşey var mı, motor yıkama / akü değişme / bir parçanın sökülüp takılması vb.?

yok hayır durduk yere olan bişey bu herhangi bi değişim yada yıkama olmadı

aracınızda lpg yarmı yakın zamanda aracınıza su tutturdunuz mu aynısı arkdasımın basına gelmıstı arabayı yıkatırken lpg nın beynıne su kacmıs ondan yapıyordu beyın degıstı duzeldı

2 ıhtımal var bence gaz kelebeği veya lpg beyninde sorun var araç rolantide iken kendı kendıne devır saatınde oynama oluyor mu?

o arıza var zaten de tamircim cok önemli olmadıgını soyledi kısa süreli olan bişey arac gitmiyor zaten şu anda gazı kesiyor motorda yanma olmuyor kısacası motor devir sensörü arızalı gözüküyor degiştiriyoruz kabloları felan hepsini kontrol ettik başka kimsenin başına böle bişey geldimi acaba

Geri
Üst Alt