Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2000 ibiza signo motor devir sensörü arızası

gaza basıyorsun devir cıkıyor yukarı sora birden gaz kesiliyor sürekli bu oluyor ve gitmiyor

sensöre, beyine saldırmadan önce temele bakmalı, buji porseleninde siyah çizgiler oluşmuş ise bobin/kablo/buji üçlüsü değişmeli, yoksa da bobinden başlamalı arıza aramaya

yarın bakcaz ustayla bakalım ne olacak 3 gündür bakıyoruz zaten:)

Sayın Shavrolet, aynı sorun bende var 2 aydır çekiyorum (Ibiza 2000 model. 1.6 Signo
). Arabadan soğudum o derece.
Pek anlamam ama bende yapılanları aşağıda listeliyorum.

1. O kelebek 2 kere temizlendi adaptasyonu yapıldı.
2. Benzin pombası değişti
3. Beyin elden geçti
4. Oksijen bilmemnesi değişti

Tekrar nüksederse satmayı düşünüyorum artık.

anlattığın sıkıntının aynısı bendede var arkadaşım birebir aynı gaz verince motor ile gaz pedalı ayrı çalışıyor sanki ronaltide çalışıyor bazen bazen susuyor kısmi bi çözüm var hava debimetresinin kablosunu çıkar sorunun kalmaz ama 1 hafta sonra yine aynı olur araç ateşleme bobini dediler değiştim olmadı hava debimetresi istedim olmadı egzoz susturucu değiştim olmadı manifold spral değiştim olmadı öncamı bile değiştim olmadı :D ustalarım şimdi motor beyni diyor açıp tamir etcez insallah ben bakayım sonuç çıkarsa sana haber veririm sende değiştiğin parçaları yazarsan en ufak maliyet ile çıkmaya çalışırız bu lanet arızadan arabadan soğudum valla kardeşim

bu arada yeni farkettim konu fosil olmuş varmı yardımcı olabilecek arkadaş :D

Geri
Üst Alt