Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2000 cordoba'ya cd çalar nasil takilabilir fikri olan ?

alihan438

Kayıtlı Üye
araba gece.jpg2012-04-25 09.43.41.jpgArkdaşlar bildiginiz uzere cordoba 2000-2002 arasinda cikan kasalarinda on panele yerlestirmis oldugu grundig marka ses sistemi klima+yol bilgisayari+radyo+kaset çalari kendi bunyesinde barindirmasindan dolayi o bolgeye cd çalar takilmasi ne yazik ki mumkun degil.piyasada bulunan x-car ling diye bi sistem var benim aracta cd changer cikisi var onu baglasam birtane de mp3 çalar taksam ses net gelirmi diye dusunuyorum.bu uygulamayi kullanan arkadslar var mi ? Birde x- car link yaklasik 250 lira gibi tuzlu bi fiyati var arti mp3 player de alininca hemen hemen 400 u bulacak maliyeti bana. Acaba aracin uzerindeki sistemi bozmadan aracin herhangi bi yerine bi cd calar atabilirmiyim ? Fakat bu defada aracin teybini kullanamicam?
Diyorum ki aracin orjinal teybine on hoparlorler takili kalsin cd calari da aracin sag koltugun altina monte edip arkadaki ses sistemini de ona mi baglayayim?

Onerisi yada farkli bi fikri olan bi arakdasim varsa bu islerden iyi anlayan orjinalden yana araci bozmicak sekilde fikri olan paylaşirsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• araba gece.jpg
    araba gece.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 33
  • 2012-04-25 09.43.41.jpg
    2012-04-25 09.43.41.jpg
    88.9 KB · Görüntüleme: 38
. . .

Merhaba.
Ben 2000 model Stella aracıma CD çalar taktırdım.
50 TL işçilik aldılar.

Daha sonra söküp inceledim.
Klima kaset çalar parçalarını bir arada tutan metal kutuyu sökmüşler.
Klima ara kablosunu uzatarak, boşa çıkarmışlar. Etrafını güzelce sarıp. En üste koymuşlar.
Kaset çaların, tuşlarının bulunduğu yeri keserek. Data kısmını sıcak silikon ile dijital ekranın arkasına sabitlemişler.

Klima ayarları zarar görmeyecek şekilde CD çalara göre kesmişler, o alana önce koruyucu takıp. CD çaları takmışlar.

Şuanda sorunsuz çalışıyor.

. . .

. . .

Merhaba.
50 TL işçilik aldılar.

Klima ara kablosunu uzatarak, boşa çıkarmışlar. Etrafını güzelce sarıp. En üste koymuşlar.
Kaset çaların, tuşlarının bulunduğu yeri keserek. Data kısmını sıcak silikon ile dijital ekranın arkasına sabitlemişler.

Klima ayarları zarar görmeyecek şekilde CD çalara göre kesmişler, o alana önce koruyucu takıp. CD çaları takmışlar.

. . .

Ahh güzel kardeşim süper anlatmışsın ama bide fotoğraf koysaydın ya...Öldürcen bizi meraktan..Hadi bekliyoruz...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

. . .

Merhaba.
50 TL işçilik aldılar.

. . .

Ahh güzel kardeşim süper anlatmışsın ama bide fotoğraf koysaydın ya...Öldürcen bizi meraktan..Hadi bekliyoruz...

o kesip bicme isini biliyorum fakat o isi adanada ince iscilikle yapacak kimse yok ve cok riskli bi islem bizim konsol en ufak bi hatada sorun yaratabilecek bi yapiua sahip ve ne cikmasi var nede alternatifi.servis fiyati 3800tl. o nedenle galiba changer almak gerekecek.changer onerisi olan varmi marka ve fiyat konusunda yardimci olabilecek bi arkadas varmi?

Geri
Üst Alt