Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2. Yıllık bakım

tid

Kayıtlı Üye
Selamlar. Yakın zamanda 30bin bakıma giren var mı? Ortalama fiyatlar nedir? Bujileri değiştirmeyi düşünmüyorum 50binden önce bu konuda tavsiyeniz var mıdır? Son olarak bostancı sanayide ya da civarında bakım için nereyi önerirsiniz?

Merhaba, ben aracımın bakımlarını bostancı sanayi'de özelçi otomotiv'de yaptırıyorum. son zamlardan önce klasik 10.000 bakımı 550 TL idi, bayramdan sonra yaptırdığım bakıma (50.000 km) 750 TL gibi bir ücret ödedim. (bujiler hariç) Duyduğum kadarı ile Bosch servislerinde biraz daha ucuz ama değişen filtrelerin tamamını bosch takılıyor. Özelçi bu konuda daha iyi gibi geliyor bana. değişen bütün filtreler ve yağ orjinal (fabrikada takılan) ile aynı marka.

• Beğen
Reaksiyonlar: tid
Geçende bir arkadaş yaptırmıştı fakat serviste 1200₺ falan ödemişti dışarıda da muhtemel fiyatlar 600₺-800& arası değişim gösterir bu durum kullanılan malzemenin zamlanmasından kaynaklanıyor
Benim kendi ustam var onda bakım yaptırırken malzemeyi kendim aldım onun adıyla giderek (sürekli malzeme aldığımız parçacı) arada olan fiyat farklarını gösterince şok oldum 40₺ ye aldığım polen filtresi 80₺ olmuş yağı 130₺ gibi alırken 210₺ ye aldım toplam 450-500₺ malzeme parası ödedim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gün içinde baya soruşturdum. Benzin filtresi değişmeden normal ustalar 400 lira fiyat verdi. Sadece Alman arabalara bakan bi abimiz servisteki malzemeleri kullanarak 650 lira dedi sanırım biraz indirimle oraya yaptıracağım. Castrol 5 30 LL yağ kullanacak. İnternete baktığımda gerçekten diğer yağlardan pahalı.

Geçende bir arkadaş yaptırmıştı fakat serviste 1200₺ falan ödemişti dışarıda da muhtemel fiyatlar 600₺-800& arası değişim gösterir bu durum kullanılan malzemenin zamlanmasından kaynaklanıyor
Benim kendi ustam var onda bakım yaptırırken malzemeyi kendim aldım onun adıyla giderek (sürekli malzeme aldığımız parçacı) arada olan fiyat farklarını gösterince şok oldum 40₺ ye aldığım polen filtresi 80₺ olmuş yağı 130₺ gibi alırken 210₺ ye aldım toplam 450-500₺ malzeme parası ödedim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Malzeme markalarını hatırlıyor musunuz acaba?

Tam 1 sene once 30bin bakim icin yagi, yag filtresini kendim ozel servise goturup 50tl ye yaptirmistim. Polen ve hava filtresini zaten kendim degistim. Servisteki elemana da degismesi gereken parcalar varsa degiselim, hatta bujileri ozellikle kontrol et demistim, bisey cikmamisti. Bilgisayara baglayip kontrol dahi etmisti. 230tl malzemelerin hepsi + 50 tl iscilik tuttu.
(Motul yag, bosch filtre takimi)

Bu sene yine ayni sekilde yagi ve filtreleri aldim (filtrelerin fiyati tam iki kati artmis). Ayni yerde yaptirmayi dusunuyorum. Muhtemel supriz sorun cikmazsa 100 tl iscilikle yaptirmis olurum.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dogus servis 1450 fiyat cikardi 2 gun once degistirdim.castrol 5 30 edge 200 yag filtresi 45 hava filtresi 30 polen filtresi 30 toplam 305 tl tuttu. ozel servise goturdum iscilik 100 tl verdim. toplamda 400 tl tuttu.bu arada on arka balatalarda bitmis 180 on 120 arka balata 300 tl onlarla beraber hepsine 700 tl verdim .bujileride degistircektim ama baktirdim 50 000e kadar gerek olmadigini soylediler buji fiatida ngk marka 4 adet bujiye 150 tl fiat aldim ..cok arastirdim en uygun ankarada besparmak yedek parcada buldum..
95169034739d9b8cfe357252ecedaf95.jpg

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dogus servis 1450 fiyat cikardi 2 gun once degistirdim.castrol 5 30 edge 200 yag filtresi 45 hava filtresi 30 polen filtresi 30 toplam 305 tl tuttu. ozel servise goturdum iscilik 100 tl verdim. toplamda 400 tl tuttu.bu arada on arka balatalarda bitmis 180 on 120 arka balata 300 tl onlarla beraber hepsine 700 tl verdim .bujileride degistircektim ama baktirdim 50 000e kadar gerek olmadigini soylediler buji fiatida ngk marka 4 adet bujiye 150 tl fiat aldim ..cok arastirdim en uygun ankarada besparmak yedek parcada buldum..
95169034739d9b8cfe357252ecedaf95.jpg

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fiyat ve malzeme kalitesi olarak en uygunu olmuş gerçekten.

Türkiye de ne ucuz ki servisler ucuz olsun. Benzin olmuş 7 küsür, sebze meyveyi saymiyorum bile. Arabaya binmek lüks olmuş artık. Dışarıda daha uyguna yaptırmak en iyisi. Araba benzinliyse çok ta kafaya takmayın. İlla yıl ya da km ye bağlı kalmayın. Kendinize özel servis bulup orada yaptırmak en güzeli.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

2 gün önce 75 bin bakım

Bosch filtreler (benzin hariç, polen karbonlu) + Bosch bujiler 210 TL
Castrol yağ 195 TL
İşçilik 60 TL

Total 465 TL

190d436d10de530a3614cc82382a03e9.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt