Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2. Ve 3. Vites geçişlerinde gelen garip ses

savas.

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen ay 2017 model sıfır leon fr aldım bayiden eve geldim 17 km de baskı balata seti yandı kullanıcı hatası dediler yani evin önüne geldim daha sonra aracımı çekici ile götürdüler nazar dedik nasıl oldu anlamadık yani baskı balata seti değişti şuan debriyajı bırakınca 2 ve 3 te sanki dişli sesi mi desem kavrama sesi mi desem bi ses var kafamı karıştırıyor olaydan beri 2000 km yol yaptım ancak ses bu vites geçişlerinde devam edyor servis bi sorun deil siz 17 km de arıza yaptığı için biras psikolojik dio ses yok normal dio ama geliyo yani bi yardım lütfen

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

2. Ve 3. Vites geçişlerinde gelen garip ses | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hangi şehirde bulunuyorsunuz ben kayserideyim ustalar anlamıyor malesef kayseride götürüyorum ikna edemiyorum dsgnin bozuk olduğuna ankaraya götürdüm doğuşa orda özel bi incelemeden geçirip almanyadan değiştirelimmi diye soruyorlar ve 3-5 saat sürüyor dediler inceleme
Sonuçta kavramayı garantiden değiştirdiler (aracım dsg)
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama doğuşu öneriyorum

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Normal sürüşte olmuyor ama gaza biraz fazla basınca tam vites yükselirken oluyor bir kere. Bir daha ki vites yükselmelerinde olmuyor. Vites küçülürken olmuyor. Acaba neyden kaynaklanıyor olabilir? Sürtme sesi gibi bir ses

araç dsg heralde? Auto hold'u açıyor musunuz? Kapalı olduğunda yokuş kalkış desteği de çalışmıyor, o zaman da yokuşta kaymamak için şanzımana aşırı yük bindiriyor, gaza iyice yüklenmeniz gerekiyor bu da şanzımanı daha da zorluyor.

17 km de baskı balata yakması hele ki DSG de pek kullanıcı hatası olmaz ama, başka bir servise gidip gösterme imkanınız varsa şansınızı deneyin bence. Mekatornikte falan fabrikadan bir sıkıntı olabilir. DSG için normal dedikleri pek çok ses aslında sıkıntı göstergesi. Benim de 2012 Golf vardı, DSG arıza yaptı ve komple değişti beynine kadar, sonrasında ne bir ses ne bir titreme, zorlanma vardı araçta. Yani düzgün çalışırsa aslında ses veya beklenmedik şeyler yapmıyor.

Geri
Üst Alt