Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2 sorum var

layemut

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar. 4-5 ay once kucuk bır kaza yaptım on sag far degıstı (orjınal)lakın gecenlerde yukseklık ayarı yaparken farkettım ıcındekı motoru yok. yapan ustaylada kavgalı ayrıldık bır daha gıtmedım ona. 2.el arastırdım ama pıyasada bulamadım. tek olarak satılıyor mu satılıyorsa sıfırı ne kadardır acaba? (2004 toledo)

2.olarak 2004 toledo anahtarımı sustalı yapma gıbı bır sanjım var mı? bızım anahtarlar malum eskı usul. hanı sustalı yaptırılabılırse bır zararı sakıncası olur mu? cevaplar ıcın tesekkurler

far motoru için bişey diyemem ama anahtarı yaptıra bilirsin ama anahtarcı gerçekten iyi aosun yoksa dandik yapıyolar hemen bozuluyo

Far motoru için çıkmacılara bakmanı öneririm..oto2000 var istanbulda netten yaz bilgileri çıkar bir irtibat kur bakalım belki vardır ellerinde..
Sustalı anahtar ise içerisindeki immobilizer cipini ya kopyalıyorlar yada eski anahtarından alıp sustalı kasaya aktarıyorlar..Büyük avm'lerin içerisinde anahtatcılar veya koçtaş gibi yapı marketlerinde falanda oluyor..İşten anlayan birine yaptırman senin lehine olacaktır..

merhaba arkadaslar. 4-5 ay once kucuk bır kaza yaptım on sag far degıstı (orjınal)lakın gecenlerde yukseklık ayarı yaparken farkettım ıcındekı motoru yok. yapan ustaylada kavgalı ayrıldık bır daha gıtmedım ona. 2.el arastırdım ama pıyasada bulamadım. tek olarak satılıyor mu satılıyorsa sıfırı ne kadardır acaba? (2004 toledo)

2.olarak 2004 toledo anahtarımı sustalı yapma gıbı bır sanjım var mı? bızım anahtarlar malum eskı usul. hanı sustalı yaptırılabılırse bır zararı sakıncası olur mu? cevaplar ıcın tesekkurler

iyi bir anahtarcıya yaptırabilirsin problem olmaz, konya da bildiğim kadarıyla vardır bu tarz yapan yerler, ya da servise de sorabilirsin orijinal sustalı getirtebilirler, tabii biraz tuzlu olur.

çıkmacılara bakman lazım ama motor bulman zor olacaktır bulsan bile far parası isterler zira kimse fardan motorunu söküp vermek istemez..

Sustalı anahtarlarıda sanırım yapan bikaç nadir yer var, konyada varmı bilemiyorum fakat çok teferruatlı ve maliyetli bir iş senin anahtarı söküp susutalıya takmak değil sadece yeni bir sustalı yapmak için senin anahtardaki kodu kaydetmeleri gerekiyor servise falan gidip gelmen gerekiyor bildiğim kadarıyla hatta yurt dışı bi sitede 1.8 t sahibi bir leoncu yapmış onda görmüştüm..

Far motoru demişken benim de bir sıkıntım var. Far motorları çalışmıyor aracımda. Tesisatı kontrol ettim, sıkıntı yok, tam hatırlamıyorum da, ayarı değiştirince far yükseklik motoruna gelen voltaj 6 ile 11 arasında değişiyordu galiba. Far motorunda mı sıkıntı var diye içini açtım, dışarda çalıştırdım (devre kartını takmadan çalıştırdım) çalışıyor. Ama far motorunu kapatınca çalışmıyor, sanki sona dayanmış gibi duruyor. Bu arada elimde 3 çift far motoru var (2 seat, 1 audi). hepsi de aynı. Problem nerde anlamadım. Ölçme imkanı olan varsa, ölçüp bana bildirebilir mi? Far motorunun soketinde 3 pin var, renkler galiba mavi beyaz siyahtı. Beyaz-siyah arası 12V, mavi-siyah arası 6-12v arası değişken gibi. (Renkleri sallıyorum ama mantık böyle)

Acaba bunların bir kalibrasyonu, bi sıfırlaması falan var mı?

Kardesim far motorunu aslinda iyi arastirsan konyada da bulabilirsin, cikma seklinde volkswagen, audi (bora, golf,a3 gibi) kazali araclardan temin edebilirsin..
Anahtara gelince iyi bir elektronik anahtar kopyalayan bir anahtarciya gitmelisin yada ikinci el parca bakarken anahtarada bak orjinal ikinci el kazali aractan al, anahtarcidan cip kopyalat daha saglikli olur bence kalite yonunden..

Geçenlerde bi arkadaşın arabası farmotoru arıza yapmış değiştirmek için sanayi ye gittik selçuğunda dediği gibi far motoru ve far birlikte satılıyormus ayrı ayrı almak istersende pahalıya geliyor.Fakat bizim şöyle bir şansımız oldu elektrikçi bi ustaya sorunu göstermek için gittiğimizde kendisinde çıkma far motoru oldugunu istersek değiştirebileceğini soyledi,50 lira gibi bi ücrete değiştirdi yanlış hatırlamıorsam.Diyeceğim o ki çıkma parça satanlardan bulunabileceği gibi oto elektrikçilerindede bulunabiliyor far motoru...

servisten fiyat al bence tek olarak alabilirsin bu motoru olmadı elektrikcileri dolaş ellerinde vardır muhtemelen çıkma kırık farlardan kalmış olma ihtimali var yoksada çıkmacılarda illaki bulursun

Far motoru demişken benim de bir sıkıntım var. Far motorları çalışmıyor aracımda. Tesisatı kontrol ettim, sıkıntı yok, tam hatırlamıyorum da, ayarı değiştirince far yükseklik motoruna gelen voltaj 6 ile 11 arasında değişiyordu galiba. Far motorunda mı sıkıntı var diye içini açtım, dışarda çalıştırdım (devre kartını takmadan çalıştırdım) çalışıyor. Ama far motorunu kapatınca çalışmıyor, sanki sona dayanmış gibi duruyor. Bu arada elimde 3 çift far motoru var (2 seat, 1 audi). hepsi de aynı. Problem nerde anlamadım. Ölçme imkanı olan varsa, ölçüp bana bildirebilir mi? Far motorunun soketinde 3 pin var, renkler galiba mavi beyaz siyahtı. Beyaz-siyah arası 12V, mavi-siyah arası 6-12v arası değişken gibi. (Renkleri sallıyorum ama mantık böyle)

Acaba bunların bir kalibrasyonu, bi sıfırlaması falan var mı?
Güncel...

Geri
Üst Alt