Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2. kızıma güzel bir isim

Zeynep naz , Asya , Elif , tugçe , ceyda olabilir

Allah her kese evlat sevincisi yaşatıp acısını göstermesin 2 tane oğlum var 2. kız diye bekledik ama olmadı kısmet değilmiş ama kızım olmuş olsa ismi BERRU (allahu tealanın isimlerinden biri) olacaktı kısmet değilmiş belki sen koyarsın

ALLAHÜTEALA'NIN isimlerini çocuklara koymak uygun olmadığı yazar ilmihal kitaplarında. Hem saygısızlık olur, düşünsenize bu isimle çocuğunuz ile dalga geçse bir arkadaşı veya hakaret etse hiç hoş olmayan bir durum oluşur. Anlamını herkesce zaten bilinmeyeceği için saygı gösterilmez, ayrıca çocuğunuzu çağırır iken ... gel yavrum dediğinizde, bu ALLAHÜTEALA'NIN bir ismi olsa uygun olur mu? Bildiğimi yazayım da karar yine sizin tabi.

ALLAHÜTEALA'NIN isimlerini çocuklara koymak uygun olmadığı yazar ilmihal kitaplarında. Hem saygısızlık olur, düşünsenize bu isimle çocuğunuz ile dalga geçse bir arkadaşı veya hakaret etse hiç hoş olmayan bir durum oluşur. Anlamını herkesce zaten bilinmeyeceği için saygı gösterilmez, ayrıca çocuğunuzu çağırır iken ... gel yavrum dediğinizde, bu ALLAHÜTEALA'NIN bir ismi olsa uygun olur mu? Bildiğimi yazayım da karar yine sizin tabi.

bende araştırdım bu konuları çeşitli görüşler var ama bu konu bakış açısına değişebiliyor ben Allautealanın veya bir başka peygamberimizin isminin konulmasını sakıncalı olarak görmuyorum,

Hayırlı olsun Coşkun hocam Allah sağ salim dünyaya gelmeyi nasip etsin İnşaALLAH...

Eylül çok seviyorum ben ki kızıma Nehir ismini baskılara dayanamayıp koydum :D
Nisanur
Hira güzel isimler.

Geri
Üst Alt