Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2. el araç alımında hangi yolu izlemeliyim!

bütçen ne kadar bilmiyorum ama 2011 1,2tsi leon uyarmı sana
Abi sağol senin aracı biliyorum ama bana fazla gelir.
Bu arada adamla görüştüm 600 tl lik kazası sağ çamurlukta sürtmeden kaynaklı bi ezilme olduğunu söyledi. Resmini gönderdi. 360 TL lik kazanın ise marşpiyeli kaldırma sürtmüs onun boyası. Kaskodan yapıldığı için bu kadar fazla yansımış yoksa 150 TL ikisi halledilirmiş. Bana ayrıca şasi nosunu da gönderdi. Araca sizde bakabilirmisiniz değer mi acaba? En son 31 bin istiyor...

Seat Leon 1.6 Stylance 2007 Model 31.999 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 101963717

. . .

Aracı çok beğensen bile, çok hevesli olma.
Hemen almalıyım, kaçırmamalıyım diye düşünme. Mutlaka aradığın aracı, hatta daha iyilerini bulabilirsin.

Motor kısmına bişey diyemem. Onu servise baktır. Ama egzoz sesini ve motor sesini biraz dinle. Hoşuna gitmeyen kısmını belirt mutlaka.
Arabayı kullan.
Ön konsoldaki bütün ayarları çalıştır. Klima, radyo, farlar, korna,bardaklık vb.
Alırken küçük çalışmayan aksamlar göze batmaya biliyor ama, sonradan kendin yaptırmaktansa başta tavrını koy.
Bagajı kontrol et. Bagaj ve döşemeler bakımlıysa, satan aracını bakıyomuş gibi düşünülebilir.

Araçla ilgili aklına takılanlar 2 yi aşınca almakta ısrarcı olma.

. . .

hocam 2010 model dandik bi arabaya bineceginize 2006 model daha temiz bi araca binmenizi öneririrm

aracın elektronik sistemiyle oynanmamış olmalı

boya o kadar önemli değil yeterki değişik parçası olmasın

göğsünde içinde kırık çıkık yapıştırıcı izleri v.s. olmamalı dikkat edelim

Öncelikle umarım aradığın aracı kısa sürede bulursun, bende senin gibi bu konuda mağdurum ama sabırla arıyorum acele etmeden. Bütçen ne kadar bilmiyorum ama tercihin benim gibiyse ve LEON grubunu istiyorsan şiddetle Beyaz renk tercih etmeni tavsiye ederim, forumda bulunan abilerim de bu konuda aynı fikirde olacağımdan eminim. Bence boya olayına fazla takılma bkz; 2-3 parçayı geçmemesi durumunda ve değişeni olmayanları ön plana çekmeni tavsiye ederim. Türkiye'de boyasız araba çok az sayıda mühim olan ağır bir darbesi olmamasıdır. Senin dikkat edeceğin püf nokta, araç sesini(müzik senfonisi gibi beynine yazan) bir araç sürücüsünü yanında götürmendir (şehir dışından alman kaydı ile) Dış aksamları kaporta ve iç kısımlarından zaten sende anlıyıcaksındır iyi/kötü temiz olup olmadığını içine sinmezse eğer, hiç ırgalama o an kafandan almayı sil o aracı aldığında sorunlar ile karşılaşırsan canın daha çok yanar ve istiyerek binmek bile istemeyebilirsin aracına.

Forumda bulunan üyeler'den de bulabilirsin belki kafana yatan olursa, aracın temizliği ve güvenirliği konusunda daha rahat adım atabilirsin eğer üyelerden birisinin aracı nasip olursa. Bende senin gibi mağdurum anlıcağın ama temkinliyim sabırla bekliyorum umuyorum ki denk gelicek bekliyicez... İnşallah aradığını bulursun ama son diyeceğim şiddetle BEYAZ renk tercihin olsun.. :eek:key:

serdar scw dw temiz arabalar var baktınmı hiç erkani ve serkanreis satıyorlar baktınmı

Geri
Üst Alt