Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2. Bakım sene dolunca mi 30 binde mi yapilir?

Lethero

Kayıtlı Üye
Merhaba. 2017 yeni ibiza ilk bakimini gecen sene yetkili serviste ekim ayinda 1. yil doldurdugunda km 12. bindeyken yaptirmistim su an aracim 24.500 km'de, 2. bakim yine sene doldurunca mi yoksa 30 bin km de mi yapilmali?

Sormak istedigim 2. Bakimda km yaklasik 26 binde olur tahminimce 30 bini 3-4 ay sonra deviririm, 30 bin beklenmeli mi yoksa km dolmamisken erkenden yaptirmali miyim?

Bir de 2.bakimda yag ve filtreler haricinde buji de mutlaka degisiyor mu?

yıl dolarsa bakıma gitmen gerekiyor. zaten göstergelerde bakım işareti çıkıyor. araç bilgisayarından bakarsan muhtemelen 40-50 gün arası bir şey kalmıştır. bujilerin değişimi sana bağlı. değişmesin kalsın dersen değiştirmiyorlar. normalde bakım prosedürü olarak değişmesi gerekiyor.

Merhaba. 2017 yeni ibiza ilk bakimini gecen sene yetkili serviste ekim ayinda 1. yil doldurdugunda km 12. bindeyken yaptirmistim su an aracim 24.500 km'de, 2. bakim yine sene doldurunca mi yoksa 30 bin km de mi yapilmali?

Sormak istedigim 2. Bakimda km yaklasik 26 binde olur tahminimce 30 bini 3-4 ay sonra deviririm, 30 bin beklenmeli mi yoksa km dolmamisken erkenden yaptirmali miyim?

Bir de 2.bakimda yag ve filtreler haricinde buji de mutlaka degisiyor mu?

Genelde yıl ve km de ilk hangisi dolarsa yaptırmanız gerekiyor bende ilk bakımı 15bin km de 8 aylık olduğunda yaptırmıştım bakım da değişmesi gerekenler için bilgi veriliyor ama buji için sanki kontrol ediliyor değişim gerekmezse birşey yapılmıyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Aynı araç bende de var. 2. yıl bakımını geçen hafta sanayide yaptırdım. Aslında serviste yaptıracaktım.Servisi randevu almak için aradım. Bana zubizu indirimi ile 950 lira civarında bir fiyat verdiler. Ben de motor yağını satın aldığımı onu götürmek istediğimi söyledim. Kabul etmediler. Dışardan yağ kullanmıyorlarmış. Sağlık olsun dedim. Sanayinin yolunu tuttum. 100 tl filtreler(yağ,hava,polen)+ 190 tl yağ+ 50 tl işçilik ile hallettim.

Geri
Üst Alt