Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2.0 tfsi a lpg takılır mı? Taktıran var mı?

lionriza

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hem benzinli hem ekonomik (köklemediğimiz zamanlarda) olması açısından 2.0 tfsi motora lpg takılıyor mu ve en önemlisi taktıran var mı?

Forumda bununla alakalı bir konu var.Biraz arama yaparsanız bayağı bilgi sahibi olacaksınız.

bence onlara yeni bilgisi olanların bilgisini almak lazım yoksa zaman aşımına uğrayabilir...

1.6 fsı motora takıldığını biliyorum ama tsarruf oranları nerelerde bilmiyorum hatta geçenlerde bir lpg ci ile muhabbet ederken tsı lara bile takılabileceğini ama her tsı ve fsı ya olmadığını söyledi kendi içlerindede çeşitleri varmış bu tsı ve fsı ların...

Rica ediyorum öncelikle şu önceki konu bir okunsun ondan sonra yeni bilgi varsa o beklensin.Konu hakkında yeterince bilgi var zaten önceden açılan başlıkta.Tfsi ın çalışma şeklinde,yapılan lpg uygulamalarına kadar her şey yazılı çizili.

İşin sadece şu kısmını söylim.Tfsi da etkili alternatif yakıt sistemi lpg yi sıvı hale getiren lpi sistemidir.Lpg yi dönüştürücü bir sistemle sıvı olarak doğrudan arabanın kendi enjektörlerine pompalayan bir sistem.Fakat maliyetinin yüksek olmasından dolayı yapılan harcama ele alınınca ekonomi yapabilmek için uzun vadeli bir yatırım olması gerekiyor.

Ben orayı okudum aşağı yukarı günde zaten 5 makale okuyorum yani şüphen olmasın sadece şunu merak ediyorum şu an tfsi de lpg kullanan var mı ben kullanan kişinin görüşünü merak ediyorum sıkıntısı ekonomisi nedir diğer lpg sisteminden farklarını uygulayandan öğrenmek istiyorum yoksa da ne yapayım yapacak bişi yok...

Rıza bey o konuda zaten böyle bi uygulamayı kimsenin yaptırmadığıda yazıyor dikkatlic incelemenizi tavsiye ederim.. Ayrıca evet FSI motor lar TFSI için ata dede niteliğinde dir belki ama turbo beslemesiz oluşunu göz ardı etmemek lazım ha evet yurt dışında bu tür işlemler yaptıran özellikle iskandinav ve doğu balkan ülkeleri var ama bunun için Canın da dediği gibi yüksek maliyetleri göze almak gerekir örneğin tsı için 4-5 bin tl civarında..;)

Sitede uygulamayı yaptıran bir kişi var ve kendisi elde ettiği değerleri buraya yazdığında benzinliden farklı bir tüketim değeri olmadığını gördük

Sitede uygulamayı yaptıran bir kişi var ve kendisi elde ettiği değerleri buraya yazdığında benzinliden farklı bir tüketim değeri olmadığını gördük

O 1.2 TSI değilmiydi can yoksa benim Yokluğumda 2.0 TFSI'a Tüp te Takıldımı:confused:

Fr a takıldı Selçuk.Ekonomi yapma mantığı güdüldü ama Lpi sistem olmadığından bekleneni karşılamadı.

Geri
Üst Alt