2,0 tdi performans | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

2,0 tdi performans

Konu, 'Tuning' kısmında sedat0027 tarafından paylaşıldı.

1. sedat0027

sedat0027
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaslar.benim leon a yazılımdan baska performans acısından neler yapılabilir ? Yazılım yapıldı 2 ay oncesine kadar.simdi ne yapabiliriz bi fikirlerinizi almak isterim.simdiden tesekkur ederim....

2. eScape

eScape
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    106
    Ödül Puanları:
    43
    Turboyu buyut Sedat abi :) Ben anlamiyorum cok fazla bu isten ama olur sanirsam. Gerce senin ne tarz bi degisiklik istedigini bilmiyorum.:)

Bunu beğendi. sedat0027 bunu beğendi.
  3. PATRON

PATRON
    ADMİNİSTRATOR

Beğenileri:
    2.591
    Ödül Puanları:
    113
    kim ne derse desin sprint booster... anlık tepkimeleri müthiş veriyor chip yazılımına bile bu yüzden ihtiyaç duymuyorum. Kendi aracımda var son derecede memnunum yaptığım en iyi iş :)

Bunu beğendi. sedat0027 bunu beğendi.
  4. kurtbil

kurtbil
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    113
    Sprint booster sadece yanıltmaca yöntemi serbay.Yarım bastığında tam algılayan bir alet.Bu yüzden yakıt canavarı.Modları var üstünde ama o paraya gerekli bir parça değil.

2.0 tdi a yazılım sonrasında yapılacak en güzel şey ya hybrid bir turbo (üstündekinin başka bir modelle birleştirilmesi ile yapılıyor) ya da direk gt2260 koyup devam etmektir.Turbo masrafının dışında yeni yazılım da yapılacak,intercooler büyütülecek.Egzoz sistemi de yenilenecek.Yalnız enjektörlerinin ne kadar destekleyeceği muallak.Yetmemesi durumunda enjektör de büyütmek gerekicek.

Anıl Fuat Ulkem ve sedat0027 bunu beğendi.
  5. sedat0027

sedat0027
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    araçta gaz tepkisi gayet iyi veya daha iyisine binmediğimden bana öyle geliyor :)
    turbo işlemi aklımdaydı fakat bu kadar parça değişiminin gerektiğini bilmiyordum.

6. e.ö.çakmak

e.ö.çakmak
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    yazılımdan sonraki haliyle yol tutuşundan memnun musun?

7. sedat0027

sedat0027
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    28
    yol tutuş biraz düştü haliyle.tork epey yükseldi o yüzden sanırım(406 NM) birde lastiklerim biraz eski.yakında potenza s001 e geçicem o zaman düzelir diye düşünüyorum.

8. e.ö.çakmak

e.ö.çakmak
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    benim yazılımdan sonra gözlemlediğim ( yazılım yapalı 60bin km oldu ) fren ve yol tutuşun artan performans için zayıf kaldığı. bence özellikle virajlar için yol tutuşu arttırmayı düşünün.

9. kurtbil

kurtbil
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    113
    Yazılımdan sonra yol tutusu azalmaz.Arabanın tepkılerıne gore haeket etmek gerekır.stock bir cupra ile gırılen viraj,yazılımlı bır cupra ile gırılen vırajdan fark yaratması ıcın farklı kullanım sekıllerını on plana cıkarmak gerekır.Araba gaza basıldıgında daha fazla sarması yol tutustan zıyade aktarımla alakalı bır durum olur.Arabaya coilover da takılsa ARB leri de değisse bir şey fark etmez düz yolda.Pist ele alın,100 ıle donebılecegınız vıraja her zman 100 ıle gırmenız gerekır.Yazılım sonrasında vıraja 100 ıle gırebılmenız ıcındaha onceden frenlemenız lazım.Buna baglı olarak frenlerın yetersızlıgı zaten gundeme gelecektır.Ama 100 ıle aynı sekılde vıraja gırdıgınızde stock nasıl cıkarsa yazılımlı halı ıle de oyle cıkıcaktır.yazılım sonrasında yol tutustan zıyade gunluk hayat ıcınde frenlerı guclendırmek daha mantıklı bır hareket olur

ukku, Anıl Fuat Ulkem ve 0zann bunu beğendi.
  10. Anıl Fuat Ulkem

Anıl Fuat Ulkem
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    mantık çerçevesinde zaten yazılım sonrası yol tutuşunun değişme ihtimali "0" Can'ında dediği gibi kapasitesi üzerinde bir viraja girme yeter :D

Sayfayı Paylaş