Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

195-55-15 yerine 195-60-15 takmıştım, peki 185-60-15 takarsak?

coccinea

Kayıtlı Üye
arkadaşlar henüz yeni aldığım bridgestone ecopia lastiklerimi, nokian takılı bir araç kullandıktan sonra değiştirmeye karar verdim. Eskimiş lastiklerime 400 TL ikinci el ücreti uygulanacak ki mükemmel;

alacağım nokian lastik konusunda ise düşünceliyim çok..

aracımın orijinali 195-55-15
benim bridgestondan aldığım 195-60-15 (herhangi bir yol tutuş, frenaj sıkıntısı hissetmedim, eh biraz da sakin kullanıyorum)
almayı düşündüğüm nokian lastiğin ebadını acaba ne seçmeliyim?

orijinali olan 195-55-15 mi? (218 TL)
daha konforlu olacak olan 195-60-15 mi? (>%3 farklı) (175 TL)
yoksa konfor bakımından iyi ancak 1cm daha dar olan 185-60-15 mi (>%1 farklı) (186 TL)

bilgilerinize ihtiyacım var..

60 yanak mı hayatta bidaha almam orjinalden şaşma bence 185 alarak lastiğin yere basan alanını daraltıyorsun değmez

Bineceksen, bir takım daha lastik eskitirim en azından diyorsan orijinalden şaşma hocam, 60 yanak rahat ettirir ama 185 tutuşu az da olsa riske eder... Bir de 185/60 her ne kadar benim lastiğimden olsa da hoş durmuyor, 195/55 daha iyi duruyor...

arkadaşlar gerek çok sert kullanmadığımdan, gerekse konfora olan düşkünlüğümden 195-60-15 tercih ettim.

arabamdan soğumaya başlamıştım resmen ama diyorum ki iyi ki almışım. bambaşka oldu araba. cordoba gibi sert süspansiyonlu bir araçta tercih olarak nokian mantıklı bence.

önceki lastiğimin kalitesi bundan belki fazla belki eksik mukayese etmedim ama, her gün gittiğim işe geliş yolunda, ilk defa bu kadar konforlu geldim. 4 ay önce sıfır aldığım lastikler bu kadar konfor verememişti bir türlü..

herkese cvpları için teşekkür ederim. sanırım 4-5 aydır 60 yanak kullanıp bir tane problem yaşamamış olmaktan kaynaklı, yaptığım değişimden çok memnunum.

arkadaşlar henüz yeni aldığım bridgestone ecopia lastiklerimi, nokian takılı bir araç kullandıktan sonra değiştirmeye karar verdim. Eskimiş lastiklerime 400 TL ikinci el ücreti uygulanacak ki mükemmel;

alacağım nokian lastik konusunda ise düşünceliyim çok..

aracımın orijinali 195-55-15
benim bridgestondan aldığım 195-60-15 (herhangi bir yol tutuş, frenaj sıkıntısı hissetmedim, eh biraz da sakin kullanıyorum)
almayı düşündüğüm nokian lastiğin ebadını acaba ne seçmeliyim?

orijinali olan 195-55-15 mi? (218 TL)
daha konforlu olacak olan 195-60-15 mi? (>%3 farklı) (175 TL)
yoksa konfor bakımından iyi ancak 1cm daha dar olan 185-60-15 mi (>%1 farklı) (186 TL)

bilgilerinize ihtiyacım var..

Eski lastiklere kim 400TL veriyor, kampanya mı var?

Eski lastiklere kim 400TL veriyor, kampanya mı var?

işin hızlandırıcı tarafı da bu oldu işte. satıcı temizlik durumuna göre 200 ila 400 arasında bir rakama eski lastiklerini sayarım dedi, çok temiz olmasınında etkisi var tabi. o hızla gidip taktırdım haliyle :)

Geri
Üst Alt