Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

195/55/15 yerine 195/60/15 olurmu?

effect1903

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracımın lastikleri bitme noktasına geldi ve çok sertleşti artık.. Yakın bir zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.. İbizalarda yol gürültüsü sert süspansiyon nedeniyle biraz fazla oluyor ama bu husus lastiklerle de alakalı.. Sert süspansiyon taş gibi 55 yanak lastikle de birleşince gürültü çok fazlalaşıyor.. Yeni lastik takınca muhakkak bir rahatlama olacaktır ama ben yinede 60 yanak lastik takmak istiyorum, o zaman sesde bariz bir azalma ve konforda artış olacağı kanısındayım.. Böyle bir tercih yapsam çok büyük bir zararı olurmu? Birde marka konusunda çok araştırdım Michelin energy ve Bridgestone turanza arasında kalmıştım ama Nokian'ın çok sessiz ve kaliteli bir lastik olduğunu duydum bu yüzden Nokian düşünüyorum sessizlik ve konfor açısından.. Ne dersiniz doğru bir tercih olurmu?

kesinlikle olur biz iki arkadas ibizadada ysufla benm arabada 60 yanak wardı sorun yktu

olur bende zamaninda takmistim ilk etapta tam turda davulunbaza surtme yapti hafif sonra gecti

Olmasına olurda,yakıt birazcık artıyor birde çekişi biraz düşüyor gibi...Ben geçen yaz yaptım,pişmanım diyebilirim...İyi yönü ise konfor artıyor...

Valla sırf ses azalsın, konfor artsın diye 60 yanağa geçeceğim bariz bir yakıt tüketimi farkı olacağını sanmıyorum, bu lastiklerle bozuk yolda araba çok ses alıyor, 60 yanakta baya bir rahatlama olur herhalde.. Tercih olarak Nokian düşünüyorum, bu lastiği kullanan yada daha önce kullanmış olan varmı? Ben baya bir araştırdım ve iyi bir tercih olacağını düşünüyorum...

benim gibi araç kullanıyorsan(memur)sıkıntı olmaz

olur bende zamaninda takmistim ilk etapta tam turda davulunbaza surtme yapti hafif sonra gecti

öyle diyosun da dostum benim ibizanın kitapçığında da 195/65 r15 91t yazıyo (kitapçık ingilizce anladığım kadarıyla yeni lastik ebatları) gerçi ben arabayı aldığımda (2. el) üzerinde 195/55/15 vardı ve stepneye baktım geçenlerde o da 195/55/15 di ve orjinal stepneydi ne iş anlamadım

bu arada geçen gün bir ibizanın lastikleri dikkatimi çekti (yeni lastik almam lazımda hep lastiklere bakıyorum bu ara) adam 14 jant takmış ve 195/65/14 lastik takmış 6j ye acaba neden dedim içimden sizce de neden acaba????

Olmasına olurda,yakıt birazcık artıyor birde çekişi biraz düşüyor gibi...Ben geçen yaz yaptım,pişmanım diyebilirim...İyi yönü ise konfor artıyor...
ne alaka yakit artar o zmn ufak yanak takalim azalirmi :) bir sey olmaz 5 mm yuksek oluor 55 yanakdan konforunda acik yolunda acik olsun

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için.. Kesin kararımı verdim 60 yanak Nokian takacağım inşallah...

Geri
Üst Alt