Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

195-55-15 lastik tavsiyesi-starmaxx hakkında bilgi

Bie lastiğe iyidier kötüdür demek için yurt dışı testlerini takip etmek gerekir, testi yapan da ya kurumsal firma ya da büyük bie medye kuruluşu yayını olması gerekir, şahsen ADAC ın testlerini takip ederim. Mesela Lassa Revo nun testi vardı, en sonuncu olmamıştı ama sonlardaydı. Satıcı/üretici veya raf görünümü ile karar vermek yanıltıcı olur. Starmaxx ın testine rastlamadım ama uzun dönem kullanılan bir kaç lastiğini kullanma şansım oldu. 4 ayrı kullanıcının da tespitleri aynıydı: KArda/yağmurda aşırı tehlikeli kayma yaşanmamış, kuru zeminde abs biraz erken devreye giriyor, nispeten lastik sesi yapıyor, kauçuğu çatlamıyor, Çançinçon markalar gibi 10.000km sonra beton gibi sertleşmiyor.
Sakin kullanımda, düşük fiyatı ile tercih edilebilir bence.

Çağlar abi yanlız şu çançinçon benzetmene bayıldım puhaha adac yaz lastikleri testinde pirelli cinturato p6 birinci idi, fiyatıda dğerlerine göre daha uygun.. Şu kararsızlığım geçsin bunu alacağım kesin..

Bende araştırdım bir ara baya 195/55/15 lastik.. O lassa'nın yeni çıkan lastiği phenoma..Belli başlı markalar pahalı gerçekten ama en uygunu pirelli cinturato p6'ydı 165 TL civarı fiyatları daha uyguna da bulunabilir belki.. Birde dunlop var linkteki H kodlu olsa ben alırdım aslında hem belli bir marka hem fiyatı uygun..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...55r15-85v-dunlop-lm703-lastik-53619895/detay/

pirelli olan 200 lira civarında, benim arabanın ölçülerine uyanı..ama linkteki dunlop iyiymiş..bu alabilirim ciddi ciddi..

55 ara ölçü olduğundan dolayı fiyatı biraz daha uçuk oluyor..İstersen 195 60 15 dene...

ölçüyü değiştirme olayına çok sıcak bakmıyorum ya..adamların bir bildiği vardır elbet,bu ölçüleri koyduklarına göre..Ama dediğin aynen doğru, bu ölçünün fiyatları hep daha yüksek..

Bie lastiğe iyidier kötüdür demek için yurt dışı testlerini takip etmek gerekir, testi yapan da ya kurumsal firma ya da büyük bie medye kuruluşu yayını olması gerekir, şahsen ADAC ın testlerini takip ederim. Mesela Lassa Revo nun testi vardı, en sonuncu olmamıştı ama sonlardaydı. Satıcı/üretici veya raf görünümü ile karar vermek yanıltıcı olur. Starmaxx ın testine rastlamadım ama uzun dönem kullanılan bir kaç lastiğini kullanma şansım oldu. 4 ayrı kullanıcının da tespitleri aynıydı: KArda/yağmurda aşırı tehlikeli kayma yaşanmamış, kuru zeminde abs biraz erken devreye giriyor, nispeten lastik sesi yapıyor, kauçuğu çatlamıyor, Çançinçon markalar gibi 10.000km sonra beton gibi sertleşmiyor.
Sakin kullanımda, düşük fiyatı ile tercih edilebilir bence.

şpu dunloptan sora 2. seçenek starmax olur o halde..

yenı cıkan lassa phonema mı oyle bırsey işte....Harun canını sevmıyorsan v desen ve starmaxx allll......Hiç olmadı önlere saglam bır markanın ıkı tanesını al arkaya cıkma ıdare eder gecıcı olarak tak.

abi niye öyle diyorsun? bak adamların sloganına: "starmaxx bir Abdulkadir Özcan A.Ş. markasıdır.."

abi ikinci el düşünürmüsün? 11bin km yapmış kumho solus 195 55 15 KH 15 85 V . hız sınırı senin araç için ideal 240 a kadar olması lazım 85 v nin sınırı

pirelli olan 200 lira civarında, benim arabanın ölçülerine uyanı..ama linkteki dunlop iyiymiş..bu alabilirim ciddi ciddi..

Benim ölçülerde aynı zaten ibiza 195/55/15 pirelli cinturato P6 yetkili bayide sökme takma balans dahil 190 TL ama daha uygun fiyata olan yerler de var tabi.. Linkini verdiğim dunlop u bende düşünmüyor değilim doğrusu..

yav 205-55-15 baksam olur mu acaba? arabayı aldım alalı lastikler çok ince geliyor gözüme..test sitelerinde %1.8 fark oluyor, o da %3 ün altında olduğundan sıkıntı olmaz yazıyor, ancak yakıta ve performansa etkisi çok olur mu ki?

Jant orjinal ise, 195 /55 /15 yerine 205 tabanı hiç durmam takardım, motor da 1.9 tdi ise, lastiğin bitmesini bile beklemezdim. Olacaklar: var-yok arası yükselme, uzun yolda normal kullanımda tüketim azalması, ara hızlanmada hissedilmeyecek kadar az kayıp, dönme yarıçapı azalması.

Jant orjinal ise, 195 /55 /15 yerine 205 tabanı hiç durmam takardım, motor da 1.9 tdi ise, lastiğin bitmesini bile beklemezdim. Olacaklar: var-yok arası yükselme, uzun yolda normal kullanımda tüketim azalması, ara hızlanmada hissedilmeyecek kadar az kayıp, dönme yarıçapı azalması.

Çağlar abi, 205-55-15 ten bahsediyoruz di mi? ara hızlanmalarda hissedilmeyecek bir kayıp sorun değil, ama ben tüketimin artabileceğini düşünüyordum..205 in görüntü olarak daha güzel duracağından eminim, eğer aman aman bir fark olmazsa, lastikleri 205-55-15 alırım gibi görünüyor..

Geri
Üst Alt