Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

185/60/R15- 195/55/R16 geçişi

ermanitouch

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba,

aracımın üzerindeki 185/60/R15 lastiklerin ömrü bitince orijinal stratos ya da replika güzel bir jantla beraber 195/55/r16 ya çeviriyim diyorum.

aracın bu değişim sonucu lastik ebadı % 3 büyümüş oluyor. sizce bu değişiklik frenaj ve ağırlık merkezinin yükselmesi sonucu yol tutuşu çok etkiler mi?

ibiza için önerilen opsiyonel lastikler 215/45/r16. Bu opsiyonu 45 profil bana ince geldiği ve 215 taban da bu boyuttaki bir araba için kalın olduğunu düşündüğüm için düşünmedim. Bir de bu opsiyonla lastik ebatı hacmen neredeyse aynı kalıyor bir şey değişmiyor. ( yine küçük kalıyor görsel olarak yani)

Bu konudaki düşünceleriniz?

Saygılar,

Erman

Arkadasim benim aracim leon uzerinde 225/45/17 var 215 senn aracin icin buyk yoltutusu iy ama yakiti artacaktir ayrica 45 cok ince degil bulabilirsen 205 /45/16 al senin ibiza icin en idagali olacaktir

Ben 215 45 16 yerine 205 50 16 taktırdım geçen gün şimdilik sıkıntı yok umarın da olmaz.

205 50 16 ibiza için bence de ideal ölçüler gibi duruyo_Onur senin araba da yay varmı ?Ben de 205 40 17 ve h&r 2,5 - 4 yay var ama araba hala leylek gibi,istediğim kadar basmadı.Acaba 17" jantlar mı büyük geldi yoksa lastik ebatları mı orantısız anlamadım.

Bende yay yok ama bu aralar ciddi bir şekilde düşünüyorum.Lastik ölçüleri değişince araç yarım cm kadar yükseldi.Eibach'ın 3 cm lik pro kiti düşünüyorum 370 TL ye buldum bir yerde sıfırını.Ama nasıl olur bilmiyorum.Fazla bassın istemiyorum konfor için.Senin lastik ölçülerin normal.Yay da varmış resim leylek gibi değildir.Zaten çok fazla bastığı zaman şehir içinde rahat edemezsin.

205 50 16 ibiza için bence de ideal ölçüler gibi duruyo_Onur senin araba da yay varmı ?Ben de 205 40 17 ve h&r 2,5 - 4 yay var ama araba hala leylek gibi,istediğim kadar basmadı.Acaba 17" jantlar mı büyük geldi yoksa lastik ebatları mı orantısız anlamadım.
Sizin aracın anladığım kadarıyla SC değil.. SC olanların da ( yani tek kapı ) 4 kapılara göre çok daha sert ve alçak yay var.. bilginize.. ( fabrika çıkışı olarak farklılar )

Sizin aracın anladığım kadarıyla SC değil.. SC olanların da ( yani tek kapı ) 4 kapılara göre çok daha sert ve alçak yay var.. bilginize.. ( fabrika çıkışı olarak farklılar )

Bu doğru mu? Yani şimdi ben eibach prokit kullansam aracım biraz daha düşmez mi? Çok fazla düşsün istemiyorum zaten 2-3 cm falan.

Geri
Üst Alt