Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18'' jant kullanan arkadaslara sorum

hvlonr

Kayıtlı Üye
Merhabalar, forumda uzunca arastirdiktan sonra kisacasi 18'' jant arabayi yorar, yol tutusu artar, yakit artar, konfor azalir. Ben leon 5F coupe de 16 stocktan 17 ve ya 18 e gecmeyi dusunuyorum ama kararsizim gonul ister ki 18 goruntuden dolayi fakat nedir isin asli?

Yakit tuketimi ortalamada ne kadar artti?
2 inc buyutup de pisman olan var mi?
Replica jantin sikintisini yasayan oldu mu?

Yeterince teorik bilgi okudum ama denemis arkadaslari dinlemek isterim. Tesekkurler simdiden

kardesım bn aracımda 18 jant kullanıyotrum yaylarla bırlıkte goruntu on numara bes yıldız yakıt cokda fark etmıyoo dıye dusunuyorum konforda tabıkı bıraz fark edıo arabayı yorma ısınıe gelınce ben o ısı hıc abnlamıs degılım jant arabayı neden yorsun arabayı kullanıcısı yorar saygılar al 18 candır (.:zipla

yeni leon aracımda 17" kullanıyorum. konforum biraz düştü fakat yay ve iyi bir lastikle yol tutuşum arttı 18" dizel olduğu için takmadım birde aracımı eşimin de kullandığı için çok düşürmemek istedim ve daha fazla konfor kaybı olmasın diye 17" taktım birde aracım da zaman zaman 3-4 kişi kullanıyorum. Birde 18" jant kullanacaksanız yay kullanmanız gerekecek benzinde yay bulmanız problem ama söyleyeyim.

FR 17" standart jantlı kullanıyorum, kullanımımda önceki araçlarıma oranla (16") bir farklılık yok, yani rahat ama 18" biraz zorlayabilir, yanaklar çok incelecek, yanak yırtma, jant yamultma olaylarına karşı daha temkinli sürmek gerekecek 3,5" lik yay ile 17" gayet şık duracaktır, [MENTION=26324]memet_one[/MENTION] arkadaşımızınki gayet güzel en azından :) lastikleri 225/45/R17 alırsanız yanaklar da biraz daha ince olacağından daha hoş bir görüntü olacaktır

Kullandigim yollar genel olarak duzgun daha temkinli olmayi gerektirecek durumlar pek sikinti degil yani 18 kendini daha belli ediyor kafam ona gidiyor ama onun disinda yay konusunu hic dusunmemistim neden takmak gerekecek? Bu alcaltmak icin olan yaylardan mi farkli mi cunku ben ozellikle sabit kalmasini istiyorum okulun kasisleri yuzunden

Jant yay ile aracı dahada güzel gösteriyor.

Kullandigim yollar genel olarak duzgun daha temkinli olmayi gerektirecek durumlar pek sikinti degil yani 18 kendini daha belli ediyor kafam ona gidiyor ama onun disinda yay konusunu hic dusunmemistim neden takmak gerekecek? Bu alcaltmak icin olan yaylardan mi farkli mi cunku ben ozellikle sabit kalmasini istiyorum okulun kasisleri yuzunden

18" taktigin zaman spor yay takmazsan yada aracin yaylarini pres yaptirman bu şıkkı kullanmak bana ters geliyor. Jant degistikten sonra aracin jep gibi olacak birde jantin et kalinligi onemli camurluklara degmemesi gerekecek

evet leylek gibi olur 18leri standart yay ile takarsan, press bana da hiç mantıklı gelmiyor, bir de Mehmet'in de belirttiği gibi, 18 de davlumbaza sürtme olayı da mümkün, sonuçta Ankara'dasın sanırım, yolları Japon yolları gibi değil, illa ki zorluk çıkarır, uğraşırım ederim dikkat ederim dersen 18" tabii ki düşünülür ama konfordan çok kaybım olmasın, görüşünü toparlasam yeter dersen 17 düşün derim

bir de şunu da hesaba kat ki, lastiğin taban izi genişleyecek, bu da kış şartlarında azalan bir yol tutuşu demek, özellikle karda, haliyle kar lastiği şart gibi birşey olacak ve 18"lerin kar lastiği fiyatları hakikaten ciddi, ben 17" için bile dert ediyorum :)

Bu gidisle 17'' en iyisi gibi photoshoptan bi denemeyle de tam kararimi veririm tesekkurler arkadaslar :)

Geri
Üst Alt