Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18'' jant kullanan arkadaŞlar........

18" BBS CH kullanıyorum. Çekişte hissedilir hiçbir durum yok fakat yakıt yarım litre koydu üstüne kafadan öyle jant taktım yol tutuş arttı diyede kullanımımıda değiştirmedim. Ama artıyor yani:) Bunun dışında da en ufak sıkıntı yok çokta iyi yaptım aracım sertleşti fakat hiç öyle takır tukurluk durum yok.

18" jant orjinalinde güçlü olan araçlarda bulunmaktadır, güçsüz araçları yormaktadır sadece aracınız bunu belirtmemektedir ayaklarınıza 5 er kiloluk kum torbası bağlayıp koşarsanız demek istediğimi anlarsınız tabi eğer jantınız 1. kalite ve hafifse bişi demem ama konfor kesinlikle düşmektedir ve yakıt sürtünme arttıkça artmaktadır bu artış düşüktür ama artış vardır kimine önemlidir kimine değildir o ayrı ama eğer aracınız 100-125hp falansa ben tavsiye etmiyorum hatta şehir içi biniyorsanız stepne'yi bile çıkarınız tabi tavsiye sonuçta...Ben günde 60 km yol yapıyorum totalde her türlü ekonomi önemlidir benim için ama sizin için olmaya da bilir...

18" jant orjinalinde güçlü olan araçlarda bulunmaktadır, güçsüz araçları yormaktadır sadece aracınız bunu belirtmemektedir ayaklarınıza 5 er kiloluk kum torbası bağlayıp koşarsanız demek istediğimi anlarsınız tabi eğer jantınız 1. kalite ve hafifse bişi demem ama konfor kesinlikle düşmektedir ve yakıt sürtünme arttıkça artmaktadır bu artış düşüktür ama artış vardır kimine önemlidir kimine değildir o ayrı ama eğer aracınız 100-125hp falansa ben tavsiye etmiyorum hatta şehir içi biniyorsanız stepne'yi bile çıkarınız tabi tavsiye sonuçta...Ben günde 60 km yol yapıyorum totalde her türlü ekonomi önemlidir benim için ama sizin için olmaya da bilir...
Arac 140 hp yazilim yaptiricam o zamanda 170 felan oluyo.cok zorlamaz kanimca.yakit ta problem degil.2007 den beri 50000 km yapmisim :)

140hp iyi bir değer 170hp ise kesinlikle jant değiştirmeniz gereken bir rakam ama kesinlikle ve kesinlikle 1. sınıf bir jant gerekli zaten sizin aracınız 2000 dizel motor yüksek torka sahip problem olacağını sanmıyorum...bu arada 2007 den beri yaptığınız km yi bence heryerde söylemeyin çünkü çok düşük bir km bence;) ben şahsen yazmaya çekiniyorum ama totalde 2006 dan beri totalde 130 bin km yapmışımdır...(lütfen bu km yi çok olarak gördüğümü düşünmeyiniz)

Gökhan abi yakıt artmaz demişsinde
205 55 16 dan, 225 40 18 geçince nasıl bir fark olmaz ben anlayamadım abicim yani yakıt artmıycak,cekiş düşmüycek ?Bi yanlışlık olmasın

Valla Fahrettin ben 17 agradan 18 bbs e gectim ne çekişin nede yakıtın oynadığını görmedim,he bilgisayardan milimetrik yakıt hesabı yapmadım ama 850-900 gidiyordum yin aynı,200 210 lari görüyordum yine gördüm,ben fark görmedim.

arkadaşlar çekişide değişir yakıtıda artar benim işim rolling 16 inç jantla kafa kafaya gittiğim aracı 15 inç jantla 2 boy geçiyordum arkadaşın biri güzel örnek vermiş ayaklarınızda ayakkabı varken güzel geziyorsunuz bağlayın 1 rer kilo bakalım o kadar gezebilecekmisiz bu işler ince işler büyük jantın araca zararı olmasaydı aracınızı alırken spor modelinde 1 inç fark değil 2 veya 3 inç fark sunarlardı artı olarak jantlar nekadar büyürse o kadar çabuk ön takım bozarsınız esneme payı o kadar kalkar ve yük amörtisörlere ve yürür aksama biner jant ne kadar küçük olursa lastik yanağı büyük olursa aracınız çukurlarda o kadar fazla esner esnemeyi lastiklerle ve amortisör lerle böler ön takım çok yorulmaz ömrü uzun olur :)

Gecen gun o.z Botticelli 18 jant + hr 3 cm yay + dunlop 225/40/18 lastik işçilik dahil 4500 tl fiyat aldım.nasil sizce?

Geri
Üst Alt