Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18'' jant kullanan arkadaŞlar........

şuanki aracım aldığımda 18" jantla gelmişti size düşüncelerimi aktarayım daha önce 17" jant da kullanmıştım
+'ları
1- görüntü
2-yol tutuşu
-'leri
1-Konfor cam gibi olmayan asfaltlarda çok kötü
2-Yakıt birazcik daha artıyor
3-Arasıra jantları düzelttirmen gerekebilir (ansızın çıkan bozuk yollardan)
4-Fren disk balatanın ömrü daha çabuk bitiyor
5-Lastik ölçüsü kolay bulunmuyor acil lastik lazım olduğunda bekleyebilirsin...

ben 2 ay sonra jant lastiği sattım orjinal 5 kol seat 16" jant ve sıfır mijhelın lastik oldım...satarken de herkes 18" almıyor müşterisi sınırlı ve kimse para vermiyor...

Bende 18 kullanıyorum ve memnun değilim.. Konforu çok etkiliyor.. Eğer uzun yolda kullanıyosan aracı çok rahatsızlık veriyor.. Hoplaya hoplaya gidiyorsun ve lastik yanakları ince olduğu için jantlar belli bi süre sonra eğriliyor ve buda direksiyonda titreme yapıyor.. Artı yakıtta cabası tabi.. Bence en iyisi 225/45/17.. yine de tercih sizin..

Tirstim valla :)Para kazanmak kolay degil bu zamanda.o kadar para vericen satarken para etmiycek cukura dusunce lastik gidicek felan gerek yok. :)

Seadat kardes kim demisse yalan demis orjinallerinde 19 jant da var alirsan bir sey olmaz 18 takabilirsin

Ben aracımı sıfır alırken üstünde istedim 18' jantları zamanında 17' de kullandım ama 18' araba ister istemez sertleşiyor.Onun dışında bir problem yok jant kaliteli olduğu sürece yamulma ihtimali düşük.

Kardeşim ben alırken aracın üzerinde 205 55 16 ebatlı lastik vardı.Şimdide kaşıntım tuttu 225 45 17 inç geçtim.Yol sesi arttı.Çekişte bi fark anlamadım ama yakıt biraz arttı.Artıları yokmu dersen görüntü ve viraj kabiliteyi arttı.İlla jant olayına giriceksen bence 205 50 17 ebabını tercih edebilirsin.Benim aracım linki aşağıda sana fikir vermesi açısından.

SL372317 | Flickr - Photo Sharing!

Arkadaşlar güzel yazıp çizmişsinizde,18 inch jant takıp konforum bozuldu demek biraz tuhaf kaçmış,ne bekliyordunuz.? İkincisi hız düşer yakıt artar vs aslı astarı yok 17" agra jantlarımlada şimdiki 18" lerlede aynı hızlara rahat ulaşıyorum..Yakıt konusuna gelince yakıtın falan arttığıda yok..Bu tamamen sizin tercihinize bağlı,araba iyi yol tutsun,güzel görünsün derseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz hiçde sıkıntınız olmaz..Ama konfor odaklı düşünüyorsanız zaten burda 18 jantı tartışmak anlamsız..Ben kişisel tercih olarak konforu 2.plana attığım için sorunum yok,çukur konusuna gelince 15 inch jantta kullansanız o çukurlara dikkat edeceksiniz zaten:)

Alın kullanın gönül rahatlığı ile..

Arkadaşlar güzel yazıp çizmişsinizde,18 inch jant takıp konforum bozuldu demek biraz tuhaf kaçmış,ne bekliyordunuz.? İkincisi hız düşer yakıt artar vs aslı astarı yok 17" agra jantlarımlada şimdiki 18" lerlede aynı hızlara rahat ulaşıyorum..Yakıt konusuna gelince yakıtın falan arttığıda yok..Bu tamamen sizin tercihinize bağlı,araba iyi yol tutsun,güzel görünsün derseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz hiçde sıkıntınız olmaz..Ama konfor odaklı düşünüyorsanız zaten burda 18 jantı tartışmak anlamsız..Ben kişisel tercih olarak konforu 2.plana attığım için sorunum yok,çukur konusuna gelince 15 inch jantta kullansanız o çukurlara dikkat edeceksiniz zaten:)

Alın kullanın gönül rahatlığı ile..

Gökhan abi yakıt artmaz demişsinde
205 55 16 dan, 225 40 18 geçince nasıl bir fark olmaz ben anlayamadım abicim yani yakıt artmıycak,cekiş düşmüycek ?Bi yanlışlık olmasın

Geri
Üst Alt