Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18'' jant kullanan arkadaŞlar........

dostum ben 18'' jantları orjinal yaylarla kullanıyorum gayet rahat fakat görüntü biraz yüksek ve 16'' kullanan arkadaşların söylediğine göre benim süspansiyonumdaki konfor 16ya oranla çok düşükmüş. 18''in yakıt etkisinin de daha fazla olduğunu söyleyenler var.. bana sorarsan 17 al derim dostum
yakıtın artar ve son süratin çok düşer aracın 200 yapacaksa 180 ni geçmez

Yakit cok problem olmaz ama son surati nasil etkiliyor onu anlamadim?

jantın inci büyük geldiği için aracını aşırı yoruyor son süratini haliyle etkiliyor bende 400 hp subaru vardı onun orjinal jantı 16 idi ben 17 taktım 400 hp de bile farkını hissettim aracımı yoruyordu drag larda hiç büyük ebat jantla drag yapan araç gördünmü ;)

Tecrube konusuyo yani :)Yarislara katilmiycam icin sorun yok gibi. 220 yapsam yeterli bana :)

aynen öyle kardeşimmmm :) sen en iyisi 245.45.17 + yay :) en güzeliii bende 17 vardı 18 e geçtim geçmez olsaydım en ufak bir sesde içeri veriyor ses sonuçta lastik ebatı inceliyor jant büyüyor ayrıca jant 17 iken yay taktıgında arac daha yerde durur 18 aldıgında biraz daha yukarı kalkar

Bence 18 tam kararı bendede 225 40 18 var -5 de yay var. Çokda memnunum iyiki 17 almamışım iyiki 3.5luk yay almamışım diyorum. Bende jant almadan önce 17 mi alsam, yay takmadan önce 3.5 luk mu alsam diyordum ama korkma 18 al derim.

ben konforu çok takanlardan deilim açıkcası yay + 18" jant kombinansyonu göze hitab eden unsurlar arasındadır benim için ben leona 19" jant atmıştım asıl o zaman konfor farkını anlarsın bildigin kütük bi sürü 19" jantı kullandım sora tekrar yine 18" e geri döndüm ama şunu unutmaki 18" jant ve yaydan sonra aracı orj. çevirirsen araçdan soğuyorsun :)

ben en iyisi 18 jantı olan bi arkadaşın arabasına binip görmeliyim farkını.
yorumda bulunan bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..........

gel biraz gezdiriyim diycem ama yolun uzak :) birde gezeceksen orjinal ebatı 18 olan araca binme 16 olupta 18 inçe çevrilmiş bir araca bin farkını çok iyi anlarsın :) şuda var görsellik arıyosan 17 jant 18 kadar yakışmıyor ebatla oynıycaksan 18 tak 3 cm de düşür aracı biblo gibi oluyor

HİÇ bİr sikinti yok kardeŞİm gÖnÜl rahatliĞi le dİkkatlİ olmak kaydi İle kullanabİlİrsİn

Geri
Üst Alt