18 inç jant + lastik tavsiyeleriniz önerileriniz... | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

18 inç jant + lastik tavsiyeleriniz önerileriniz...

Konu, 'Jant - Lastik' kısmında 24 tarafından paylaşıldı.

1. 24

24
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    63
    Makyajsız kasa beyaz leonuma 18 inç jant taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar tabi işin en zor kısmı beğenebiliceğim jantı bulmak zor iş aslında ama sizlerin fikirlerini resimli olarak jant+lastik tavsiyelerinizi almak istiyorum...

Aracın yakıt ve performansını etkilememesi için hafif olması şart buarada...

2. 37fbli

37fbli
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    48
    engin abi orj CUPRA jant ı düşünürmüsün çok daha güzel olur bence

3. mrtsnr

mrtsnr
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    113
    Aracın giderini ve yakışını etkilememesi ve yakışması için en mantıklı seçenek OZ Ultraleggera. 18" leri 8kg ağırlığında ve piyasadaki en hafif jantlar arasında. Belkide birincidir tam bilmiyorum :)
    Jant işi çok zordur, Ben bu işten BBS Seat Sport 7 kolluları aldım kurtuldum. Memnunum araç çok güzel duruyor. Dün giderken gördüm aracımı ilk defa. Aşık oldum resmen. Gidişi çok hafif değişti. Yakışı 0.3- 0.5 artmıştır. Basarak geziyorum 8.2'de geziyor eskiden de böyleydi. Basınca 8 basmayınca 5 oluyordu. Eve gelirkende normal kullandım gereksiz gazlamalar olmadan 120-90 arası, 5.2 yaktım. 18'ler çok büyük etki yapmadı yani :)

4. bluerdem

bluerdem
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Hangi lastikleri aldınız peki? Bu aralar ben de 18 jant lastik olayına giricem de önce bütün konuları okup fikir edinmeye çalışıyorum :) aklımda S5 tepkime var ama bakalım :)

5. mrtsnr

mrtsnr
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    113
    Pirelli PZero Rosso aldım, konfor kaybım olmadı. Çok hafif bir kayıp var oda çukurlarda filan değilde, belediyenin koyduğu sarı-siyah tümseklerde kendini gösteriyor. Lastik baya yumuşakmış. Yol tutuşu konusunda normal diyebilirim. Adrenalinler gibi iyi yol tutuş beklenemez, ama adrenaline göre çok daha yumuşak. :) Lastik alınacaksa Michelin PS3 yada Adrenalin RE002 alınır. Ben aceleye getirdim bi an önce takmak istiyordum o yüzden o an pirelli yakaladım. :)

6. Jerky

Jerky
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    48
    Engin Abi bütçe varmı? Sıfır, 2.el farkeder mi? Ben araştırıyım senin için.

Bunu beğendi. 24 bunu beğendi.
  7. bluerdem

bluerdem
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekkürler bilgilendirme için..bu lastik olayından pek anlamıyorum da inşallah yanlış bi tercih yapmam..

8. 24

24
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    63
    Erhanım zaten görmeseydin ERHAN gör diye bağırıcaktım ve volkan....

Sana zahmet erhan her türlü araştırırmısın...

9. aux

aux
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Engin abi sifir cupra jant dusunursen haber ver, cupradan cikma sifir ciziksiz cupra jant aldim ic dis yikadim temizledim taktim ctt can gordu boyattin mi jantlari dedi o kadar sifir yani:))
    Tabi once bnm de alacak bir jant bulmam lazim:)) audi s5 janti fume renk de alabilirsin ya da cupra janti alirsin ben fume s5 alirim :))
    Tabi orjinal jantin tadini vermez replica jant ama ben artk sikildikca degistirir oldum alistim :))

Sayfayı Paylaş