Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18 aydır yatan cupraya bişey olurmu.

TAYLAN27

Kayıtlı Üye
Arkadaslar konuyu nusret arkadasımda biliyor,sizlerlede paylaşmak istiyoryum,bi yakınım aracılığı ile sahibi vefat etmiş bir buçuk yıldır garajdan çıkmamış,2008 model ateş kırmızı henüz 9 bin km de eşsiz bir cupra buldum,nerde ve kimde olduğu,bende kalsın,hayırlısıyla haber bekliyorum,önce fiyat 45 civarı dediler bugunde 50 den aşagı olmaz dediler,sizce bu durumdaki bir araçta ne gibi sıkıntılar olabilir..

ben büyük bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum zamanla açılır diye düşünüyorum harika bi araç olsa gerek 9bin km de 2008 cupra süper :)

bende biliyorum abi konuyu nusretle konuştuk o söyledi..:D bence de bir sorun çıkartmayacaktır.. en fazla olacak şey akü belki boşalmıştır oda kesin değil belki yani..... çalıştıktan sonra açılır merak etme... kız gibidir o şimdi... kırmızı ve cupra yakar abi ortalığı :) bizede hayırlı olsun demek düşer...

ulen nusret :D ya işte daha netlik kazanmadı umarım hayırlı sonuçlanır bakalım artık,karşı taraf biraz yanar döner,bi dediler tamam bi dediler yok biz bunu saklıycaz bi dediler akrabamız istedi,dünde fiyatı değiştirdiler,ne ayak anlamadım ama bu araç kaçarsa çok üzüleceğim kesin.hakkımızda hayırlısı yaa... olmazsada benım arabamda güsell..:eek: kısmet.

Aküsü boşalmıştır en fazla o olur.Alacak olursan hemen yağını değiştirirsin bakımlarını yaparsın.Lastik tarihlerine bakarsın.Duruma göre onlara el ayarsın.Triger kayışlı mı zincirli mi bilemicem ama eğer kayışlı ise 4 senesi dolacağı için onu da değiştirmen gerekir.Kullanılmamış araba da olsa kayış özelliğini yitirmeye başlıyor.Onun dışında carbon clean yaparsın.50 liraya sıfır arabaya binmiş olursun

18 aydır hiç çalıştırılmadan yatmış ise muhakkak serviste kontrollü olarak çalışıtırılmasında fayda var. çünkü yağ özelliğini yitirmiş olabilir. turbo dahil aracın servis kontrolü ile çalıştırılması önemli. bunu atlamayın lütfen. bu arada sıfır km 2008 cupra için o fiyat bedava kaçırılmaz.

120 bindekine bişey olmuyorsa 9 binde hiç bişey olmaz :D

Ne kadar sıvı varsa (yağlar, su, hidrolikler vs.) değişin, bujileri değişin, aküyü bi ölçün..
Kayışlar da değişse iyi olur, 4 senesi doluyor arabanın..
Lastikler de hoşaf olmuş olabilir. Olmayadabilir. Bakmak lazım :)
Bi pasta cila da iyi olur..
Son olarak biraz da gazlayın. 1 ay içinde sıfır km cupranız olur :)

Edit:
Şimdi aklıma geldi, kapıları, bagajı, kaputu falan bi süre bol bol açın.. Fitiller devamlı kapalı, biraz ezilmiştir..

Bildiğin 0 araç sadace az kullanışmış ve 18 aydır uyuyor uyanıp damarlarında kanın dolaşması gerek !!! :) kaçırmamalısın abi inşallah alırsın...

ulen nusret :D ya işte daha netlik kazanmadı umarım hayırlı sonuçlanır bakalım artık,karşı taraf biraz yanar döner,bi dediler tamam bi dediler yok biz bunu saklıycaz bi dediler akrabamız istedi,dünde fiyatı değiştirdiler,ne ayak anlamadım ama bu araç kaçarsa çok üzüleceğim kesin.hakkımızda hayırlısı yaa... olmazsada benım arabamda güsell..:eek: kısmet.

sen aracı alıp binene kadar bende sır abi.. :D herşeyin hayırlısı abi kısmet... inşallah alırsın...

Geri
Üst Alt