Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

17 '' lastik ebatları

215/40R17 yi 700tl ye sıfır bulmuştum. Bunada pazarlık etsek 900e alırız :D :D

215/40R17 demek istediniz sanırım. 225/40R17 kullandıgınızı sanmıyorum. Piyasada sadece birkaç markada var
Goodyear ve michelin var 225-40-17
Çıkma alabilirsin uyguna az kullanılmış
Ben öyle yaptıydım

İç Rakıyı Rahatla , Bin SeaT a Çağ Atla

Kıymetli arkadaşlar merhaba,
Aracıma yazlık lastik almak istiyorum ve kafam karıştı.
Aracım golf5GT 1.4tsi ve aracımda eibach 5lik yay var
Şu anda üzerinde bulunan ebat 225/45R17. Aracımda yay var diye daha ince yanak bir lastik almak istiyorum ve lastikciyi aradıgımda durumu söyledim benim aracımda 225 45 17 var ve daha ince yanak yapıcam nasıl yapabiliriz dediğimde bana söylediği şu şekilde

205/40R17 ÖN
225/35R17 ARKA

Bu ebatlarda takarsak lastikleri aracının basık olduğu daha belirginleşir ve daha güzel durur dedi.

Şimdi kafama takılan soru ben daha önce farklı ebatlarda lastikleri aracıma takmamıştım. Sizce bir sakıncası olur mu bu şekilde taktığımız zaman? Aracım ile bozuk yollara pek girmiyorum genelde akşamları yada haftasonları zevkine kullanıyorum ince yanak lastik balon yapar vs laflar var bu konu hakkında ne düşünürsünüz?
Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

Konu sapmiş biraz şöyle bir aciklik getiriyim kirlisakal abicim aracimin jantlari orjinal fabrika cikisinda uzerindekiler, depo kapagini actigimda ve kitapciktaki orjinal ebati zaten 225/45R17
Simdi benim asil niyetim 225/40R17 takmak ama malesef bu ebat sadece kumhoda yaygin ve herhangi tek lastik alma durumumda sonradan yasayacagim lastik bulamama sorunundan korktugumdan dolayi 1 takim 215/40R17 almak
Konuyu netleştirelim abilerim seçeneklerim şunlar
215/40R17
225/40R17
225/35R17
Benim aklima yatan 215/40R27 .
Bu 3 seçenek içerisinde en mantikli olan hangisi son noktayi koyalim kimseyi daha fazla ugrastirmayim :)
Tekrar olarak da söylerim aracimin jantlari orjinal ve fabrika onerisi lastik ebati 225/45R17

Sent from my iPhone using Tapatalk

konu sapmış derken, ilk mesajında lastikcinin önlere 205 40 17 takılabileceğini söylediğini yazmışsın bende buna istinaden yorum yaptım

Geri
Üst Alt