Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

17 '' lastik ebatları

40 yanak yeterince hoş duru bendekilerde 45 jant göstermiyor

Şimdi aldığım dip fiyatlar olarak
Starmaxx 215/40R17 =135TL Vkanallı
225/35R17 Kumho ku39 250TL

Kumho çok iyi bir marka olmamasına ragmen iki kat fiyatları.
Yalan yok ben aracımla gazlıyorum yüksek hızlarda virajlara giriyorum. Starmaxx alsak acaba sorun yaşarmıyızki

Şimdi aldığım dip fiyatlar olarak
Starmaxx 215/40R17 =135TL Vkanallı
225/35R17 Kumho ku39 250TL

Kumho çok iyi bir marka olmamasına ragmen iki kat fiyatları.
Yalan yok ben aracımla gazlıyorum yüksek hızlarda virajlara giriyorum. Starmaxx alsak acaba sorun yaşarmıyızki
p zero rosso şaşma derim aynı fiyatlar hemen hemen

bu ölçüleri taktığında en başta km sayacın seni aldatacaktır, kısaca kalibrasyon bozulacaktır, belki çabuk hızlanacak ama göstergede gördüğün rakamlar doğru olmayacaktır, lastiklerin küçülecek yol tutuşun ve fren mesafen etkilenecektir, lastik değişimlerinde +-%2,5-3 oranında tolerans önerilmektedir
LASTİK & JANT HESAPLAMA MODÜLÜ // MUTLU PERFORMANCE

Son düzenleme:
Bence bu işe girişiyorsan bildik güvenliği kanıtlanmış markalardan almanı öneririm. Sonuçta böyle lastikler var ve kullanılıyor. Emniyetsiz de değiller...içinde kalacağına dene ve 40 lık al derim. Cidden güzel bir görüntü olacak.

Dostum inat etme gel sen vazgeç bu işten... görüntü için canını tehlikeye atma... değişim yüzden %-5.05 oluyor ki bu da yüzde 3 lük art eksi limiti geçiyor... uzmanlar bu değerin üzerini can güvenliği açısından tavsiye etmiyorlar... yol tutuşun ve frenlemen vs. yi etkiliyor... bilgin olsun... sen lastikçilere bakma...

40 yanak bile zor kullanılıyor otoyolun ortasında göçükler var 35 cidden risk bence.

yanak inceltme eğer jantlar replikaysa bulaşma derim jantın kırılma riski var.kırılan jant seni kazaya sebebiyet verebilir.her cukura girdiğinde için yanar...ön şudur arka şudur diye ayırmak lastikcinin stoklarını eritme taktiğidir.zaten 225 lik lastik takmak yakıtını,ilerleyişini zorluyorsun.birde buna değişik lastik ebatları takarsanız lastikci ağzınla hepten bozarsınız aracınızı.benim düz yolum var diye düşünme.arada bide başka yollarıda kullanabilirsin :) 40 yanak iidir.

ayrıca konu başlıklarını açarken cümle kurmamaya özen gösterelim.google aramalarda yükselmemize katkıda bulunalım.burda her paylaşılan konu,yorum bir bilgidir kütüphanedir....tşk ederim..konu başlığı uygun olacak şekilde tarafımdan değiştirilmiştir...

ayrıca konu başlıklarını açarken cümle kurmamaya özen gösterelim.google aramalarda yükselmemize katkıda bulunalım.burda her paylaşılan konu,yorum bir bilgidir kütüphanedir....tşk ederim..konu başlığı uygun olacak şekilde tarafımdan değiştirilmiştir...

Konu sapmiş biraz şöyle bir aciklik getiriyim kirlisakal abicim aracimin jantlari orjinal fabrika cikisinda uzerindekiler, depo kapagini actigimda ve kitapciktaki orjinal ebati zaten 225/45R17
Simdi benim asil niyetim 225/40R17 takmak ama malesef bu ebat sadece kumhoda yaygin ve herhangi tek lastik alma durumumda sonradan yasayacagim lastik bulamama sorunundan korktugumdan dolayi 1 takim 215/40R17 almak
Konuyu netleştirelim abilerim seçeneklerim şunlar
215/40R17
225/40R17
225/35R17
Benim aklima yatan 215/40R27 .
Bu 3 seçenek içerisinde en mantikli olan hangisi son noktayi koyalim kimseyi daha fazla ugrastirmayim :)
Tekrar olarak da söylerim aracimin jantlari orjinal ve fabrika onerisi lastik ebati 225/45R17

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konu sapmiş biraz şöyle bir aciklik getiriyim kirlisakal abicim aracimin jantlari orjinal fabrika cikisinda uzerindekiler, depo kapagini actigimda ve kitapciktaki orjinal ebati zaten 225/45R17
Simdi benim asil niyetim 225/40R17 takmak ama malesef bu ebat sadece kumhoda yaygin ve herhangi tek lastik alma durumumda sonradan yasayacagim lastik bulamama sorunundan korktugumdan dolayi 1 takim 215/40R17 almak
Konuyu netleştirelim abilerim seçeneklerim şunlar
215/40R17
225/40R17
225/35R17
Benim aklima yatan 215/40R27 .
Bu 3 seçenek içerisinde en mantikli olan hangisi son noktayi koyalim kimseyi daha fazla ugrastirmayim :)
Tekrar olarak da söylerim aracimin jantlari orjinal ve fabrika onerisi lastik ebati 225/45R17

Sent from my iPhone using Tapatalk
benım lastiklerde 55 normalde 65 kışlık lastiği taktım :D aslında orjınalınden şaşmamak lazım 225 ama aracın yolda ilerlemen açısından ben diyorum 215 :) son söz gene senin sonra sen ettin deme :) vee tavsiyem cukurlardan kaçınınız, tümseklerden yavaş geçiniz,yayalara yol veriniz :) hayırlısı olsun

Geri
Üst Alt