Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

17 '' lastik ebatları

Micqrop

Kayıtlı Üye
Kıymetli arkadaşlar merhaba,
Aracıma yazlık lastik almak istiyorum ve kafam karıştı.
Aracım golf5GT 1.4tsi ve aracımda eibach 5lik yay var
Şu anda üzerinde bulunan ebat 225/45R17. Aracımda yay var diye daha ince yanak bir lastik almak istiyorum ve lastikciyi aradıgımda durumu söyledim benim aracımda 225 45 17 var ve daha ince yanak yapıcam nasıl yapabiliriz dediğimde bana söylediği şu şekilde

205/40R17 ÖN
225/35R17 ARKA

Bu ebatlarda takarsak lastikleri aracının basık olduğu daha belirginleşir ve daha güzel durur dedi.

Şimdi kafama takılan soru ben daha önce farklı ebatlarda lastikleri aracıma takmamıştım. Sizce bir sakıncası olur mu bu şekilde taktığımız zaman? Aracım ile bozuk yollara pek girmiyorum genelde akşamları yada haftasonları zevkine kullanıyorum ince yanak lastik balon yapar vs laflar var bu konu hakkında ne düşünürsünüz?
Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

Daha önce birisinde duymuştum farklı ebat lastik kullandığını ama sıkıntı varmiydi hatırlamıyorum birde 35 yanak çok ince 40 altına inme balon yapma olasılığı daha yüksek hatta jant a bile zarar verebilir girilen derin bir çukur en iyisi 225/40/17 kullanın

Daha önce birisinde duymuştum farklı ebat lastik kullandığını ama sıkıntı varmiydi hatırlamıyorum birde 35 yanak çok ince 40 altına inme balon yapma olasılığı daha yüksek hatta jant a bile zarar verebilir girilen derin bir çukur en iyisi 225/40/17 kullanın
Mehmet abi çukur yollarda kullanmıyorum aracımı güzergahım temiz yollar genelde ama şu farklı ebat konusunda inşallah bilgisi olan biri aydınlatır

ön 205 arka 225 olunca arkda ofset varsa o yuzden arka geniş oluyor benim ön arka 225 ama önde duz duran lastık arkada çapraz duruyor ve arkadan bakıldığında daha bi geniş duruyor bu arada aracım golf mk4

67bbb4d5b0da3ca8b615df326527b5f7.jpg

Sevgili kardeşim sen lastikçinin dediğine bakma ve lastik ölçülerinle oynamaya kalkma... seni hayata bağlayan 4 adet lastiktir... bunlarında belli bir değişim yüzdesi vardır... bunların haricinde lastik takmanı tavsiye etmem... ebatlarınla oynama... basmak istiyorsan yaylarınla oynaman lazım... zaten 5 lik yayların var... konforun açısından yeterlidir... daha da istiyorsan coil takmanı tavsiye ederim...

balon işi temiz yolsa korkma.ama 35 ciddi rakam bilesin

Sevgili kardeşim sen lastikçinin dediğine bakma ve lastik ölçülerinle oynamaya kalkma... seni hayata bağlayan 4 adet lastiktir... bunlarında belli bir değişim yüzdesi vardır... bunların haricinde lastik takmanı tavsiye etmem... ebatlarınla oynama... basmak istiyorsan yaylarınla oynaman lazım... zaten 5 lik yayların var... konforun açısından yeterlidir... daha da istiyorsan coil takmanı tavsiye ederim...

Aracın basıklığından yana sıkıntım yok. Sadece 225/45 ebatı gerçekten büyük duruyor aracımda abiciğim. Amacım sadece birazcık yanak inceltmek.
Forum a yazdıktan sonra 10-12 lastikci aradım önerileri 215/40R17 oldu
Sanırım 215/40r17 takacağım.

ön 205 arka 225 olunca arkda ofset varsa o yuzden arka geniş oluyor benim ön arka 225 ama önde duz duran lastık arkada çapraz duruyor ve arkadan bakıldığında daha bi geniş duruyor bu arada aracım golf mk4
Jantlarımda ofset yok klasik düz jant

Aracın basıklığından yana sıkıntım yok. Sadece 225/45 ebatı gerçekten büyük duruyor aracımda abiciğim. Amacım sadece birazcık yanak inceltmek.
Forum a yazdıktan sonra 10-12 lastikci aradım önerileri 215/40R17 oldu
Sanırım 215/40r17 takacağım.

Jantlarımda ofset yok klasik düz jant
40 yanak yeterince hoş duru bendekilerde 45 jant göstermiyor

Geri
Üst Alt