Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

17 bin liraya 2.0 fr tdı olur mu demeyim,işte detaylar...

@skeaptar :
Kendimi kontrol edemedim şuraya bir sayfa dolusu yazmıştım ama neyse deyip sildim. Bu yazdıklarınıza inanamıyorum.

Devlet 50 bin tl lik araçtan devlet 20-25 binlira alıyor o yüzden kızmıyorum inşallah devlet daha zengin olur zamanlada vergi oranları geriler sonuçta bu ülke vergi olmadan yönetilemez fiyatlar çok evet benzinde de aynı petrolümüz de yok teknolojimizde cok ilerde değil sanayimiz de demekki yeterli değil devlette ne yapsın madem lüx istiyorsun diyor o zman aldıgın ürüne ödediğin kadarda bana ödeyeceksin diyor Siz bu ülkeyi yönetecek olsaydınız farklı bir yöntemlemi millete hizmet ederdiniz.Gelir nerden gelecek abi siyaset yapmıyorum yanlış anlamayın keşke vergi oranları yuzde 40-50 lerde değilde yüzde 5 falan olsa ama adı üstünde özel tüketim ötv yani rahat istiyosan fazla vereceksin
Devlete maaşından vergi veriyosun...Brütün 1400 misal eline geçen net 1000 tl.Maaş'ından kestiriyosun...Benzinin çoğu vergi,sigarada vergi,alkolde vergi,araba alıyosun kendin söylemişsin bi dünya vergi...Araba yaşlandıkça vergisine ekstra zam ödüyosun vergi üstüne vergi...Bu ülke yönetmek değil,bu varya insanları dolandırmaktan başka bişey değil...Allah'a havale ediyorum topunu..!!!!!!!!!!!

Devlet 50 bin tl lik araçtan devlet 20-25 binlira alıyor o yüzden kızmıyorum inşallah devlet daha zengin olur zamanlada vergi oranları geriler sonuçta bu ülke vergi olmadan yönetilemez fiyatlar çok evet benzinde de aynı petrolümüz de yok teknolojimizde cok ilerde değil sanayimiz de demekki yeterli değil devlette ne yapsın madem lüx istiyorsun diyor o zman aldıgın ürüne ödediğin kadarda bana ödeyeceksin diyor Siz bu ülkeyi yönetecek olsaydınız farklı bir yöntemlemi millete hizmet ederdiniz.Gelir nerden gelecek abi siyaset yapmıyorum yanlış anlamayın keşke vergi oranları yuzde 40-50 lerde değilde yüzde 5 falan olsa ama adı üstünde özel tüketim ötv yani rahat istiyosan fazla vereceksin
ötv zımbırtısı çıkmadan önce bu ülke yönetilmiyor muydu? gelir elde edilemiyor muydu? insanlar lüks yaşayamıyorlar mıydı? vergi vergi vergi..herşeyimizi vergi yaptılar...ne değişti? dış borcumuz mu azaldı? enflasyon mu düştü? işsizlik mi bitti? gayri safi milli hasılamız mı arttı? ben söyleyeyim... dış borç arttı, enflasyon hala düşmedi, işsizlik aldı başını gitti, gayri safi milli hasıla Norveç'te yaşayan 15 yaşında çocuğun cep harçlığı neredeyse...petrol yok değil..var ama çıkartmıyorlar...bunun sebeplerini 10 yaşında çocuk dahi biliyor artık...o yüzden kimse demesin ki devlet yönetmek için bunlar lazım...artık yemiyoruz biz bunları...başkaları yer! biz otururuz...her türlü yerler hem de...

benim yerime yazan herkese teşekkürler :D

teknolojik yok, sanaii yok, petrol yok naapsın devlet ne ya :D

Doğuda Güneydoğu da vergi ödeyen yok veya çok az.Biz salağız,biz ödüyoruz.
En azından şunu söyliyim, elektrik faturasında ben niye TRT payı ödemek zorundayım??

Yıllık geliri 3 milyar olan devlet binasını 2 milyara tamamen satarsan (ki böyle örnekler çok fazla) olacağı bu. Satılan yüzlerce şey, bir gece ansızın düzenlenen onlarca kanun ve olacağı bu. Durmak yok yola devam. Sat Sat Sat ee üretim yok! Fabrika yok! İşçi aç! çiftçi aç! kendi tohumunu ekemezsin israilden gelen gdo'lu tohum ekeceksin.. öğretmenler sürünsün! eğitim? o da olur inşallah ama din dersi şart yoksa karne yok! geçenlerde bir belediye camii sattı yaa şaka gibi. en şaşalı yerleri araplara sattılar. çıkardıkları kanunla hatay'ın %50'sini yine yabancılar almış. köprüler? otobanlar? elektrik? hepsi yabancı şirketlerin elinde... nasıl olcak şimdi? Ben naaparsam yapayım nasıl olsa alışır katlanır türkiye halkı :D al işte sanaii yok, petrol yok, teknoloji yok naapsın devlet :D abansın bize !!!

Ki ben öyle cok araştıran biri değilim. konuya biraz daha hakim olsam biraz daha bilgim olsa daha neler çıkar. bildiklerim bile durumun ne kadar vahim olduğunu hissettirmeye yetiyor. Atatürk'e nasıl bu kadar rahat laf söyler olduk? offff anlat anlat bitmez.... Özet olarak;

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ötv zımbırtısı çıkmadan önce bu ülke yönetilmiyor muydu? gelir elde edilemiyor muydu? insanlar lüks yaşayamıyorlar mıydı? vergi vergi vergi..herşeyimizi vergi yaptılar...ne değişti? dış borcumuz mu azaldı? enflasyon mu düştü? işsizlik mi bitti? gayri safi milli hasılamız mı arttı? ben söyleyeyim... dış borç arttı, enflasyon hala düşmedi, işsizlik aldı başını gitti, gayri safi milli hasıla Norveç'te yaşayan 15 yaşında çocuğun cep harçlığı neredeyse...petrol yok değil..var ama çıkartmıyorlar...bunun sebeplerini 10 yaşında çocuk dahi biliyor artık...o yüzden kimse demesin ki devlet yönetmek için bunlar lazım...artık yemiyoruz biz bunları...başkaları yer! biz otururuz...her türlü yerler hem de...

neyse siz haklısınız tamam

Devlete maaşından vergi veriyosun...Brütün 1400 misal eline geçen net 1000 tl.Maaş'ından kestiriyosun...Benzinin çoğu vergi,sigarada vergi,alkolde vergi,araba alıyosun kendin söylemişsin bi dünya vergi...Araba yaşlandıkça vergisine ekstra zam ödüyosun vergi üstüne vergi...Bu ülke yönetmek değil,bu varya insanları dolandırmaktan başka bişey değil...Allah'a havale ediyorum topunu..!!!!!!!!!!!

sende haklısın kardeşim

Geri
Üst Alt