Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

17" agra jant lastik basıncı

z3r0_C0D3R

Kayıtlı Üye
Arabamın lastik basınç ışığı yandı..yaklaşık 15-20 km sonra benzinlikte hava basma imkanım olunca sağ arka lastiğin bayaa düştüğünü gördüm. Önlere 35 arkalara 32 psi hava bastım ama ikaz lambası sönmedi..acaba jantların 17" agra olmasının buna bir etkisi var mı?? Kaç psi olması gerekir??

basınç degerleri arabanım benzi kapagında yazar ben hepsine 32 basıyorum ama orda önler 35 arkalar 32 yazıyo

ikaz lambasının sönmesi için lastiklerin hava basıncını kontrol ettikten sonra el frenin ordaki (esp tuşunun yanındaki ünlem işareti olan tuş) lastik basınç tuşuna basılı tutmanız lazım .O an ki hava basınçlarını kaydetmek için

bana göre en ideali 4 lastğin de 34 ps değerde olmasıdır
ve ikaz sesi duyana kadar düğmeye basılıp hafızaya alınmalıdır
sağ arka lastik patlak olabilir... yine inerse söktürün kontrol ettirin.

bana göre en ideali 4 lastğin de 34 ps değerde olmasıdır
ve ikaz sesi duyana kadar düğmeye basılıp hafızaya alınmalıdır
sağ arka lastik patlak olabilir... yine inerse söktürün kontrol ettirin.
feridun kardeş ne dügmesi buya ben bilmiyorum :confused::confused:

Teşekkürler..söylenenleri denedikten sonra buraya sonucu yazarım...

17"agra jantta da aynı değerler geçerli mi peki?
mesele 30-32-40 meselesi değildir
uzman lastikçiye sordum 32 ve 30 değerli eski şahin araçlara göre ideal olduğunu söylüyor
sonuçta jant bir kenara bizim araçlarımız ağırdır tıpkı kamyonlardaki dingil seviyesi gibi diyelim
ve en önemlisi lastiğin eş değer aşınması için dördününde aynı basınçta olması mantıklıdır.

Geri
Üst Alt