Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

17" agra jant lastik basıncı

mesele 30-32-40 meselesi değildir
uzman lastikçiye sordum 32 ve 30 değerli eski şahin araçlara göre ideal olduğunu söylüyor
sonuçta jant bir kenara bizim araçlarımız ağırdır tıpkı kamyonlardaki dingil seviyesi gibi diyelim
ve en önemlisi lastiğin eş değer aşınması için dördününde aynı basınçta olması mantıklıdır.
motor önde olduğundan ön lastiklerin basıncının daha yüksek olması gerektiği kanaatindeyim...1saat içinde araçla trafiğe çıkıcam ve söylenenleri yapıcam.Bakalım ikaz ışığı sönecekmi...

Kardeşim orta Konsoldaki Lastik Basınç Düğmesine 7 sn basılı tut ışık sönünce Aracın kontağını kapatıp tekrar aç 17" lastik için tavsiyem önlere 34 arkaya 32 dir (kendim bu şekilde kullanıyorum hatta yüksüz seyehat edeceksem arkaları 31 psı yaptığım bile oluyor) çok zıplamaz böylelikle.. Ayrıca aracın önü ve arkası aynı basınca sahip olsa bile yük (motor) ön tarafta bulunduğundan ve ön lastik manevra lastiği ve özellikle duran araçta yapılan olduğu yerde lastik döndürme hareketinden dolayı aşınma yine aynı olmaz yani bir diğer değişle aşınma sadece Lastik basıncından kaynaklanmaz :eek:key:

Kardeşim orta Konsoldaki Lastik Basınç Düğmesine 7 sn basılı tut ışık sönünce Aracın kontağını kapatıp tekrar aç 17" lastik için tavsiyem önlere 34 arkaya 32 dir (kendim bu şekilde kullanıyorum hatta yüksüz seyehat edeceksem arkaları 31 psı yaptığım bile oluyor) çok zıplamaz böylelikle.. Ayrıca aracın önü ve arkası aynı basınca sahip olsa bile yük (motor) ön tarafta bulunduğundan ve ön lastik manevra lastiği ve özellikle duran araçta yapılan olduğu yerde lastik döndürme hareketinden dolayı aşınma yine aynı olmaz yani bir diğer değişle aşınma sadece Lastik basıncından kaynaklanmaz :eek:key:

Yola çıktığımda düğmeye basılı tuttum ikaz sesinden sonra ışık söndü...yine bi 10-15 km yol yaptım bir sıkıntı yok gibi...önlere 35, arkalara 32 psi hava bastım..yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

17 '' jantta 45 yanak var o yüzden basıncı yüksek tutmakta fayda var.Lastik markasına göre de değişir.Yumuşak hamurlu Michelin,Continental gibi lastiklerde bir miktar daha yüksek olabilir.45 yanak için 35-36 psi olmalı bana göre.

225/45/r17 var yazın 34/32 kışında 32/30 kullanıyorum:eek:key:

konuyu tekrar actım.. bende bugun kapakta yazan değerlere uydum. 35/32 yaptım. 225/45/17 R pirelli p zero bu arada lastikler.. kışın 33/31 basmıştım.. yanlız bu değerler 17 " aynımı. (bence ynı olmalı önemli olan büyüklük değil basınç mantığı ile) bide benzin kapağında yazdığına göre yüklü araçta arkalar 41 olmalı imiş.. çok fazla değilmi sizce.. ?? gümlemeyelim sonra :)

35 32 ideal daha dusukleri tekerin yuvarlanma direncini arttirir tuketimde artar
kisin lastik havasi inik degil sisik olmasi daha iyidir ;)

Yola çıktığımda düğmeye basılı tuttum ikaz sesinden sonra ışık söndü...yine bi 10-15 km yol yaptım bir sıkıntı yok gibi...önlere 35, arkalara 32 psi hava bastım..yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

Lastik basınç ayarını araç sabit ve düz bir zeminde dururken yapmalısınız. Yaklaşık 7 sn kadar düğmeye basılı tuttuktan sonra hafızaya alacaktır. Sonra kontak kapatıp, açmanız yeterli.

Geri
Üst Alt