Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

160 ı geçince tıtreme sorunu !

tolga34

Kayıtlı Üye
merhaba abilerim arkadaslarım

benim araba 160ı geçtikten sonra direksiyonda baya bi titreme oluyor nedendir acaba arabayı aldıktan bı hafta sonra sol taraftan kaza yapmıştım ondan olabilirmi

sızın bılgılerınız ve önerileriiz dogrultusunda arabayı servıse götürücem

5lik yaylardan dolayıdır en iyisi bana ver sen onları :p Rot balanstan olabilir kanka bi kontrol ettirmek gerek..

üzerinde balans yaptırarak sıkıntını çözebilirsin şayet arka tekerlere yansıyan bir sıkıntı varsa jant yamuksa vs bunları üzerinde balansla çözülür nerede ne olduğu bulunur bunu yaptırırken kaza yaptığın tarafı özellikle yapan ustaya belirt detaylıca incelesin kaç km de titremeye başladığını da söyle onlar bi sıkıntı varsa çözer yada sana sorunu halletmen için ne gerekiyosa söylerler bence sıkıntı balans da görünüyo yamukluk falan olduğunu düşünmüyorum ancak kontrol ettirmekte fayda var....

üzerinde balans yaptırarak sıkıntını çözebilirsin şayet arka tekerlere yansıyan bir sıkıntı varsa jant yamuksa vs bunları üzerinde balansla çözülür nerede ne olduğu bulunur bunu yaptırırken kaza yaptığın tarafı özellikle yapan ustaya belirt detaylıca incelesin kaç km de titremeye başladığını da söyle onlar bi sıkıntı varsa çözer yada sana sorunu halletmen için ne gerekiyosa söylerler bence sıkıntı balans da görünüyo yamukluk falan olduğunu düşünmüyorum ancak kontrol ettirmekte fayda var....

anladım abicim yüksek hızlarda yapıyo sadece tıtremeyı havalar duzelsın o zaman bi rot cuya gideyim

Rot balans işini görür dostum. Ek olarak lastiğini bir incelettir. Yüzeyinde oluşmuş ufak bir çıkıntı yada şekil bozulmasıda yüksek hızlarda titremeye ve yolda hafif gezinmelere sebep olabiliyor.

Rot balans işini görür dostum. Ek olarak lastiğini bir incelettir. Yüzeyinde oluşmuş ufak bir çıkıntı yada şekil bozulmasıda yüksek hızlarda titremeye ve yolda hafif gezinmelere sebep olabiliyor.

Rot balans'dada birsey cıkmassa lastikleri göster derim dostum:eek:key:

Lastikçim söylemişti 120den snra titreme yaparsa getir balansa sokarız diye gecen gün..

Geri
Üst Alt