Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

160 ı geçince tıtreme sorunu !

rot kollarında farkedilmicek bi eyrilik varsa bile titreme yapar bence bi ön düzeni kontrol ettir daha sonra rot balansa ver arabanı çıkıcak soruna göre

Rot balans işini görür dostum. Ek olarak lastiğini bir incelettir. Yüzeyinde oluşmuş ufak bir çıkıntı yada şekil bozulmasıda yüksek hızlarda titremeye ve yolda hafif gezinmelere sebep olabiliyor.

anladım abi bi ön takımı kontrol ettirmek lazım dıyosun

aracın direklerini etkileyen bir kazası yoksa balanstır diyecektim, kaza varmış ama sen genede kolay yol olan iyi bir rot-balansçıyla haşır neşir olacaksın. işallahta o şekilde hallolur. değilse aracın yapıldığı ustadan başla.

aracın direklerini etkileyen bir kazası yoksa balanstır diyecektim, kaza varmış ama sen genede kolay yol olan iyi bir rot-balansçıyla haşır neşir olacaksın. işallahta o şekilde hallolur. değilse aracın yapıldığı ustadan başla.

direklerle ilgili bi durum yok abi agır bı kaza degıldı zaten sol far tampon degıştı , araba serviste yapılmıstı zaten oraya götürürüm

Benimde 120 yi geçince titreme yapıyordu baya rot balans yaptırdm titreme azaldı fakat yine yüksek hızlarda titreme var hafif çok sıkıntı bi durum ilk arabayı aldığımda yağ gibi akıodu araba :S kazası yok benim aracın acaba yetkili servise götürsem bakarlar mı orda ? rot balans falan yapılıyor mu serviste?

Arka lastiklerin balansı bozuktur kollarda bir eğrilik yok ise.

Arkadaşlar rot-balans yapılırken araca rot kolları alt takımlar jantlar ve lastikler zaten elden geçmiş oluyor en son üzerinde balansla hız balansı da yapıldığı zaman sorunlar neyse hallolmuş olur Türkiye şartlarında ince yanak lastiklerle 10.000km maksimum balans yaptırma süresidir siz siz olun ince yanak lastik kullanıyorsanız hem lastik hem araç ömrü için maksimum 7500km bir balans ve rot ayarına sokun en azından balans yaptırın bu lastiklerin ve aracın ömrünü uzatan periyodik bir bakımdır sadece direksiyon zangır zangır titriyo diye yapılmaz....:eek:key:

Benimde 120 yi geçince titreme yapıyordu baya rot balans yaptırdm titreme azaldı fakat yine yüksek hızlarda titreme var hafif çok sıkıntı bi durum ilk arabayı aldığımda yağ gibi akıodu araba :S kazası yok benim aracın acaba yetkili servise götürsem bakarlar mı orda ? rot balans falan yapılıyor mu serviste?
abicim benim leon 2007 ekim de alındı 48 000 km de hiç rot ayarı yaptırmadım ve de elletmem de...rot ayarını elletmeyin.........titreme varsa sadece balans bozuktur o da lastik değişimi yaptırdıysanız...rot ayarını sadece serviste yaptırın ama titreme=balans dır...190 basıyorum ben de tık yok ama balans yaptırmadığım lastikler 130 dan sonra çekilmez oluyor...

Geri
Üst Alt