Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

15000 bakım yardım

Byefsane

Kayıtlı Üye
Değerli scw üyeleri bildiğiniz üzere ıspartada seat servisi yok. Bende site üyemiz(eray abi) nin sanayide tavsiye ettiği yere kendisinide sürükleyerek gittik aracın 15000 km bakımı(araç 14461km de) için bir 85 tl gibi bir fiyat aldık.İşçiliği vs cok güzel görünüyor şimdi size sorum bakımda dikkat etmem gerekenler nelere baktırayım neler yapılıyor bu bakımda bilgi almak istedim sizlerden teşekkürler

Değerli scw üyeleri az önce bakımımı yaptırmıs bulunmaktayım.
-Yağ 4lt (Petrol ofisi)
-yağ filtresi
-hava filtresi
-polen fitresi
-antifiriz
-genel bir kontrol(hidrolik yağları,frenler vs)
-güzel bir dıs yıkama
-motor temizleme
-cam silecek suyu(antifiriz katkılı)
Hepsini 85TL ye yaptırdım...
Kullanılan malzemelerin hepsi kutulu ve 0 idi...
3 bardak cay bide:D

85 lira ilginç :)

bak gidince filtreler dahil değildi demesinler

zaten sanaide bile filtreler 30 40 lira tutuyor. yada yağ koymayı unutuyorlardır :)

85 lira ilginç :)

bak gidince filtreler dahil değildi demesinler

zaten sanaide bile filtreler 30 40 lira tutuyor. yada yağ koymayı unutuyorlardır :)

Eray abi kendisi yaptırdı senelerdirde ona gidiyormus memnun şikayet ettiğini duymadım zaten baska biryerdede 120 tl demişlerdi

kardeşim dediğin fiyat nerdeyse 4 lt yağ parası. filtresi işçiliği nasıl olacak anlamadım ben :S

kardeşim dediğin fiyat nerdeyse 4 lt yağ parası. filtresi işçiliği nasıl olacak anlamadım ben :S

ıspartada 4 lt yağ için nereye gidersen git max 60tl fiyat söylüyorlar kendin alsanda bu böyle abi zaten filtreler 3-5 tl bişi ekstra bişi yok yani sanırım:
-yağ 4 lt
-yağ filtresi
-polen filtresi
-hava filresi
-genel kontrol (pc ye bağlama)
şeklinde olucak

iyide senin dediğine göre bu adam hiç işçilik yazmıyor demektir. 4 adet filtreye tanesi 5 lira desn 20 lira yapar 60 lira yağ üzerine 20 leklesen 80 adam 5 lira işçilik için 1 saat dükkanını kapamaz. nitekim 5 liralık filtrenin kaç km gideceği yada gitse bile motora tüm pislikleri çekmeyeceğininde garantisi olacağını sanmıyorum.

benden sana tavsiye oraya yaptırmak istiyorsan.

filtreleri yetkiliden al.
yağı bildiğin bir yerden al.
adama sadece işçilik kalsın. ödeyeceğin ücret sadece işçilik olsun.

Babamla gidicez zaten görüşürüz tekrar orada ilgin için teşekkürler

hayırlısı kardeşim inş pişman olmazsn. seni dşündüğümden söylüyorum.

yağ değişimi için zaten yetkiliye gitmenin hiç gereği hiç yok zaten sanayide bu işi çok iyi yapan ustalarımız mevcut 85 tl gayet normal.yetkilide biraz fazlaya mal olması doğaldır..

Geri
Üst Alt