Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1500-2000 devir arası gelen tuaf tıkırtı sesi...

darkness

Kayıtlı Üye
herkese selamlar
4 aydır askerde olduğum için araba bu 4 ay süre içersinde çok az kullanıldı... öncelikle leon 1.6mpi motora sahip ve lpg li... 1300 2000 devir arasında 1. ya da 2. vites farketmez hafiften gaza yüklenince tuaf bi tıkırtı sesi geliyor motordan sanki plastik bişeye sürtermiş gibi... aracın gidişinde performansında herhangi sıkıntı yok...
bu sesi bu gece arkadaşla denedik dışardan duyulmuyo sadece arabayı kullanan anlıyabiliyor...
böle bir sorun yaşayan oldu mu acaba aranızda??

Benzer sorun 9bindeki tsi motorlu aracımda mevcut. Garantiden servise bırakıcam. İlk başlarda sesi benden başkası farkedemiyordu. Fakat şes artmaya başladı. Yağ pompasından süpheleniyorum. Siz gaz verirken ya da sizin yerinize biri gaz verirken karterin yakınından sesi dinlemenizi tavsiye ederim. Eğer ses daha da belirgin duyulursa, yağ pompası olabilir. Ya da karterin içindeki parçalardan biri.

yok normal dururken araç boştayken gaz verince ses yok sadece viteslerdeyken benm sorunum sanki bişey sürtme yapıyo gibi...

Motor Kulağından geldiğini zannederim.

Benzer sorun 9bindeki tsi motorlu aracımda mevcut. Garantiden servise bırakıcam. İlk başlarda sesi benden başkası farkedemiyordu. Fakat şes artmaya başladı. Yağ pompasından süpheleniyorum. Siz gaz verirken ya da sizin yerinize biri gaz verirken karterin yakınından sesi dinlemenizi tavsiye ederim. Eğer ses daha da belirgin duyulursa, yağ pompası olabilir. Ya da karterin içindeki parçalardan biri.

Katılıyorum. Yağ kadehlerden süzülürken gecikme oluyor ve yağlamayı iyi gerçekleştiremiyorsa, yağ pompası veya karterle ilgili elemanlardan biri olabilir.

Bende merak Ettim şimdi aslında tam olarak ne sesi ve ne yaptığınızda ortaya çıkıyor bunu tarif edebilseniz daha net anlaşılır ;)

ilginç ama bu tür seslerin sebebi birden fazla olabilir güvenilir bir yerde kontrolü en mantıklısı bence

Bende merak Ettim şimdi aslında tam olarak ne sesi ve ne yaptığınızda ortaya çıkıyor bunu tarif edebilseniz daha net anlaşılır ;)

kalkışta 2000 devire kadar böle az bi ses war... ve ses dışardan duyulmuyo sadece arabının içinden anlaşılıyor... araba boştayken olduğu yerde gaz verince falan yine bi ses yok... debriyajdan olma ihtimali üstündeyim :/

Debriyaja basarken gaz verince ve ayagınızı debriyajdan çekip de gaz verince gelen ses aynı mı?

kalkışta 2000 devire kadar böle az bi ses war... ve ses dışardan duyulmuyo sadece arabının içinden anlaşılıyor... araba boştayken olduğu yerde gaz verince falan yine bi ses yok... debriyajdan olma ihtimali üstündeyim :/

Ben yineliyorum takırtı şeklinde ise ses motor kulağından kaynaklanıyor demektir...

Eğer dişli sesi ve Şakırtı şeklinde geliyorsa büyük ihtimalle volandan :eek:key:

5 vites 60km/h hızda boş ve düz bir yolda gaza basıp bırakın eğer aynı ses gene geliyorsa yine volandandır kroniktir yapabileceğiniz bişey yok baskı balatayı değiştirince azalır ama balata eskimeye başladığında gene yapar hareketli volan bulunuyor aracınızdaki motorda ;)

Geri
Üst Alt