Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

150 Bin KM--Hava 7-8 derece yakıt tüketimi 8.7 Normal mi?

damalis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhabalar bu soğuk arabada yakıt tüketimi arttıgını biliyorum ama istanbul trafiginde 8.7 lt gösteriyorum benim gibi yakan arkadasımlarım var mı yoksa ben mı abartıyorm :)

O litreleri ben benzinli 1.4 TSI FR'ımla görüyorum, Bence fazla yada çok abanıyosun gaza :eek:key:

Manuel Tdi leon,80 binde istanbul içi ortlamam şu anda 7-7.5 arasına.Dize araçlar benzinlilere göre daha geç ısınır,mutlaka çalıştırınca 1 dakika kadar hareket etmeyin,ve soğukken gaza yüklenmeyin,dizel aracların en cok yaktığı zaman motor soğukken..

sabahlari 10 dk boşta çaliştiriyorum yenibosna ikitelli arasi ortalama 7.4 en az düşürebildiğim yakit ama yaz mevsiminde 4.2 lerde çok geldim

Arkadaşlar merhabalar bu soğuk arabada yakıt tüketimi arttıgını biliyorum ama istanbul trafiginde 8.7 lt gösteriyorum benim gibi yakan arkadasımlarım var mı yoksa ben mı abartıyorm :)

İlk zamanlar 8.5lt idi arabaya alışıınca 6.4lt ye düştü biraz kullanımla alakalı, kısa mesafede motor ısnmıyor haliyle ışıta falan beklerken fazla yakıyor, sabahları 7km gidiyorum motor 70 e anca yükseliyor 90ı görmüyor, kısaca kısa mesafe kulanımda fazla yakıyor, yada devirle alakalı vitesi doğru devirde değiştirip sakin kullanırsanız, 6lt yi rahat görürsünüz.

sabahlari 10 dk boşta çaliştiriyorum yenibosna ikitelli arasi ortalama 7.4 en az düşürebildiğim yakit ama yaz mevsiminde 4.2 lerde çok geldim

yazın ş.içi 4 lt yi gördünüzmü:şoför yoksa ş.dışı mı? Ç.köy-ümr. arası 6.4lt şimdilik yazın ne olur merak ediyorum.:)

yazın ş.içi 4 lt yi gördünüzmü:şoför yoksa ş.dışı mı? Ç.köy-ümr. arası 6.4lt şimdilik yazın ne olur merak ediyorum.:)
evet şehir içi işten eve gidip gelirken gördüğüm değer bu yaz mevsiminde ama devir 2000 geçmem hızda 80

Geri
Üst Alt