Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

15.000 Bakımı ve Yağ değişimi

Konu, 'Servis ve Oto Bakım' kısmında smz tarafından paylaşıldı.

1. smz

smz SCW Üyesi

254
    30
    28
    Arkadaşlar,
    Ankara Aydoğanlar'a telefon ile ulaşıp bakım ücretini sorum; bana 313 TL gibi bir fiyat çıkardılar. Yağını ben getirirsem ne oluyor diye sorduğumda, 150TL düşeceklerini söylediler. Ben daha önce forumda sizlerin tavsiyelerinizi almam sonucunda Mobil1 ESP Formula marka yapı kullanmayı düşünüyorum. Fakat yapı kendim götürdüğümde imza ile tutanak altına alacaklar. Sizce Yağı benim götürmem daha sonra sıkıntı yaratır mı? Yoksa risk almayıp yağı da servisin koyacağı markaya mı bırakayım. Eğer kendim Mobil1 ESP Forluma markasaından götürmemi tavsiye ederseniz. Aracımız için kaç litrelik bir yağ almam gerek. Bu arada aracımız bilmeyenler için Leon 1.4 TSI 2011 . Şimdiden herkese teşekkürler.

2. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    yağı kendin götürebilirsin hiçbir şekilde tutanak falan tutamazlar şayet ben ben öyle yaptım. bu arada yağı kendin alacaksan 4 lt yetiyor

3. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    4.5lt filtre ile yağ alır aracınız yağı götürdüğünüzde bildiğim kadarıyla yarım bakım gibi bir ibare düşüyolar araç bilgilerine ben aracım garantideyken serviste yağ değiştirip ekstradan ara bakımda mobil kullanıyordum yani yağımı 7500km de bir değişiyordum bu yüzden sıkıntı olmuyordu ara bakımı ben her aracımda uyguluyorum istanbul trafiginde rölantide saatlerce dur kalk yaparak çalışan yağ haliyle erken kararıyor hava filtresini de öyle yapıyorum biraz masraflı olsada arabama bu şekilde bakmayı seviyorum....

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  4. smz

smz SCW Üyesi

254
    30
    28
    Enes telefonla sordum; telefondaki bayan tutanakla imza altına alınır demişti.

5. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    bu senin götüreceğin yağın Doğuş tarafından onaylanmış yağ olmamasından kaynaklanıyor zamanında rentel yetkili servisi serviste shell in yağını kullanıyordu ancak doğuştan onay aldıklarını yağın doğuşun testlerinden geçip onaylandığını söylüyolardı ve faturadada shell in yağı olduğu görünüyordu saklı gizli değildi yani...

6. smz

smz SCW Üyesi

254
    30
    28
    Forumda arkadaşlar Mobil1 ESP Formula den bahsettiler. Anladığım kadarıyla bu tavsiye ediliyor gibi. ama bunun doğuş tarafından onaylanıp onaylanmadığını nasıl öğrenebilirim?

7. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    Bende mobil kullanıyorum çok memnunum....

8. smz

smz SCW Üyesi

254
    30
    28
    anladığım kadarıyla en iyisi mobil1 serisi sanırım.

9. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    Veysel ben Doğuşa götürmüştüm ki doğuş bu konularda daha katıdır benden herhangi bir imza falan almadılar iş emrine imzaladığım form dışında

10. smz

smz SCW Üyesi

254
    30
    28
    Enes ilgin için teşekkür ederim. Bende kafaya koydum Mobil1 ESP Formula koyacağım araca.

Sayfayı Paylaş