Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

15.000 Bakımı Yağ + Filtre Fiyatları

Hezarfen

Kayıtlı Üye
Selamlar,

Aracın 15 bin bakımı geldi.
Daha önce hep ustaya götürüp yağı filtreyi ustaya bırakıyordum ve gerçek fiyatlarını doğal olarak göremiyordum.
Bu sefer internetten alayım dedim ve aşağıdaki fiyatlardan online alışveriş yaptım.
Sizce uyguna geldi mi yoksa 3-4 kuruş fark ediyor da gereksiz bir iş mi yaptım?
Ona göre bir sonraki bakımda online alacağım veya ustaya bırakacağım.

Mobil 1 ESP 5-30 - (4 lt) - 177,00 TL (Hepsiburada Satıcısı)
Mobil 1 ESP 5-30 - (1 lt) - 54,00 TL (Hepsiburada Satıcısı)
Bosch Filtre seti
Hava+Yağ+Polen+Yakıt - 124,00 TL (Filtresepeti)

Bunlar yanında bakımdan bakıma aldığım NNT Power- Dpf temizleme katkısı ve motor yağı katkısı da aldım. Bu ikisi de 45-50 lira gibi bir rakama geldi.
Bunları bilgi amaçlı yazıyorum. Çok faydasını gördüğüm için bakımdan bakıma ekliyorum. Ses, titreşim ve yakıta bariz katkısı oluyor.

Selamlar,

Daha önce hep ustaya götürüp yağı filtreyi ustaya bırakıyordum ve gerçek fiyatlarını doğal olarak göremiyordum.
Bu sefer internetten alayım dedim ve aşağıdaki fiyatlardan online alışveriş yaptım.

Bosch Filtre seti

Bunlar yanında bakımdan bakıma aldığım NNT Power- Dpf temizleme katkısı ve motor yağı katkısı da aldım. Bu ikisi de 45-50 lira gibi bir rakama geldi.
Bunları bilgi amaçlı yazıyorum. Çok faydasını gördüğüm için bakımdan bakıma ekliyorum. Ses, titreşim ve yakıta bariz katkısı oluyor.

Bende sürekli kendim alırım yağımı filtreleri almaya gerek kalmaz hemen hemen aynı fiyatlara geliyor ama yağ da fiyat farkı oluyor ben 5 tl mobil1 esp aldım yeni üretim 5lt olarak bidon çıkartmışlar 215₺ ye aldım KDV hariç bedeli

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Bende sürekli kendim alırım yağımı filtreleri almaya gerek kalmaz hemen hemen aynı fiyatlara geliyor ama yağ da fiyat farkı oluyor ben 5 tl mobil1 esp aldım yeni üretim 5lt olarak bidon çıkartmışlar 215₺ ye aldım KDV hariç bedeli
•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Evet bu fiyatlara 5 litrelik olanını gördüm ama satıcısına güvenemediğim için almadım.
Malum piyasada sahte yağlar dolaşıyor. Dikkatli olmak lazım.

Selamlar,

Bosch Filtre seti

Sadece yağ yetkili serviste 300 liranın altında değil...

Sadece yağ yetkili serviste 300 liranın altında değil...

Ne diyorsun? o_O

Ya şunu anlamış değilim. Tamam servisin işçilik ücreti yüksek olsun hatta kendi markalı parçalarının fiyatları da yüksek olsun.
ama servisin yan dükkanından aldığım aynı yağa neden 70-80 lira fazla fiyat yazıyorsun?
Hatta 70-80 de değil benim perakende aldığım fiyattan nereden bakılsa toptan olarak %30 daha ucuza alıyor servis.
Ben bunu tamamen sömürü olarak görüyorum.
Türkiye'de servisler bu kafada olmasa inanın çok kişi korkmadan aracını götürür 3-5 fazla olsun ama işin ehli ustalara bırakayım aracımı der ama fark 3-5 değil 30-40 olunca doğal olarak biz de bakımları ustalara yaptırır yağı online alır oluyoruz.

Yetkili serviste 5.30 4lt yag 512tl filitre fiyatları piyasaya yakın ben dün yag ve filitreyi değiştirdim.yag piyasadan castrol 170 tl aldım.servis filtre mahle marka satıyor bundan sonrada kısmet olursa parçaları sevisten alıp dısarda değişireceğim.En azından aracın orjinallide bozulmamış olur.

Yetkili serviste 5.30 4lt yag 512tl filitre fiyatları piyasaya yakın ben dün yag ve filitreyi değiştirdim.yag piyasadan castrol 170 tl aldım.servis filtre mahle marka satıyor bundan sonrada kısmet olursa parçaları sevisten alıp dısarda değişireceğim.En azından aracın orjinallide bozulmamış olur.

Dostum Ben Mobil 1 Esp 4 litre 5-30 yağı daha dün 277 TL'ye aldım.
Castrol Edge dersen 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyattı. Senin aldığın fiyat nereden baksan 2 katı.

Bosch (yağ+polen+hava+yakıt) filtre seti de 126 Liraya geldi. Servise işçilik bilgi birikim anlamında lafım yok ama
sarf malzeme fiyatları için aynı şeyi konuşamayacağım.

Meshajımı tam iyi okumamışsınız.Yetkili servis Avek Castrol 5-30 numara 4lt yağa 512 tl istiyor muhtelif piyasa satıcıları 200-220 arası fiyat istiyor üstelik 2018 üretimi,ben ise 2019 üretim yağı 170 tl gibi bir fiyata aldım.Sizin gibi aslında bende Mobil alacaktım fakat WW gurubu aracların yağ seçtiğini duydum. Bunun için Castrol aldım oysa bende Mobilden yanayım.Filite konusuna gelince WW araclarında Mahle kullanıyor benimde tercihim mahleden yana oldu piyasa fiyatına onuda yetkili servisten aldım.Malumunuz piyasada filitre üreticileri Man,Mahle,Ufi diğer firmalar fason yaptırıyor.İşçiliği ise özel ww servisinde 50tl karşılığında yaptırdım.Saygılarımla.

Mesajımı tam iyi okumamışsınız.Yetkili servis Avek Castrol 5-30 numara 4lt yağa 512 tl istiyor muhtelif piyasa satıcıları 200-220 arası fiyat istiyor üstelik 2018 üretimi,ben ise 2019 üretim yağı 170 tl gibi bir fiyata aldım.Sizin gibi aslında bende Mobil alacaktım fakat WW gurubu aracların yağ seçtiğini duydum. Bunun için Castrol aldım oysa bende Mobilden yanayım.Filite konusuna gelince WW araclarında Mahle kullanıyor benimde tercihim mahleden yana oldu piyasa fiyatına onuda yetkili servisten aldım.Malumunuz piyasada filitre üreticileri Man,Mahle,Ufi diğer firmalar fason yaptırıyor.İşçiliği ise özel ww servisinde 50tl karşılığında yaptırdım.Saygılarımla.

Kusura bakma kafa bulandı bir an. :)

Geri
Üst Alt